Realitní kanceláře: Realitka nevrátila rezervační poplatek a nekomunikuje

Vrácení rezervačního poplatku

Dobrý den, chtěl jsem koupit byt a uhradil jsem rezervační poplatek 89000, realitka mi přidělila finančního poradce s tím že uplynula rezervační doba a já ještě neměl schválenou hypotéku, chyběli dokumenty ze strany prodávajích, v realitce řekli že to není problém že se to prodlouží,dokuď nedojde ke schválení, nakonec teda došlo ke schválení hypotéky, byl jsem podepsat kupní smlouv, ale prodávající se prý dostali do těžké životní situace a rozhodli se nemovitost neprodat, na konci ledna nám ředitel realitky telefonicky oznámil, že majitelé nepodepsali kupní smlouvu a byt si chtěj ponechat. Na dotaz co bude s rezervačním poplatkem se vymlouval že nám nejprve musí vystavit ukončení spolupráce s realitkou, které nám mělo přijít poištou k podepsání, ale do dnešního dne nic nedorazilo a co bude s rezervačním poplatkerm netušíme. Realitka přestala komunikovat. Předem děkuji za radu jak postupovat v tomhle případě.

Dobrý den, ve Vašem případě, pokud se realitní kancelář zavázala k tomu, že Vám zprostředkuje koupi domu a svůj závazek nesplní, jsou prostředky které jste realitní kanceláři poskytli bezdůvodným obohacením a můžete požadovat jejich vrácení. Pokud Vám je realitní kancelář odmítne vydat, bude nutné přistoupit k žalobě na vydání bezdůvodného obohacení.