Reklamace dovolené: Reklamace zájezdu z důvodu přírodních živlů v cílové destinaci

Dovolená

Dobrý den, zakoupil jsem u CK poznávací zájezd s nástupem dnes 31.10. do oblasti Řím , Neapol, Pompeje, kde od neděle řádí různé přírodní živly a oblast je dle různých vyjádření nebezpečná. Na zájezd jsem neodjel, upozornil jsem na toto CK, podle jejich názoru však žádné oficiální rozhodnutí o nebezpečnosti není a vrátit zaplacenou částku samozřejmě nechtějí. Mám v tomto případě naději reklamovat, příp. jak, má CK právo posílat zákazníky do nepříliš bezpečných oblastí ?? Děkuji

Dobrý den,

tím, že jste stornoval zájezd, tak záleží na obchodních podmínkách cestovní kanceláře a na smlouvě o zájezdu, kterou jste s cestovní kanceláří uzavřel. Oficiálním rozhodnutí o nebezpečnosti oblasti má na mysli CK pravděpodobně varovnou zprávu vydanou Ministerstvem zahraničí, pokud taková zpráva vydána nebyla, pak CK neměla důvod rušit zájezd.