Ostatní: Ručení na směnce

Ostatní

Dobry den mam dotaz.Před 12 lety jsem podepsal rucení na směnce jedne pani podnikatelce která podepsala směnku za opravu kamionu v autoservise,ja tam byl tehdy jako ridič a servis vyžadoval podpis nekoho na směnku tak jsem to podepsal.Paní podnikatelka dluh neuhradila a tudis jsem byl stejne s ni soudem odsouzen abych uhradil dlužnou častku.Po roku byl na jeji firmu uvalen konkurz a spravce konkurzni podstaty mne ujistoval ze ja nic platit nemusim ze dlužna častka bude zaplacena z podstaty.Vse je jiš 12 roku zatim nikdo nic po mne nevyzadoval ale ziju ve strachu aby se tak nestalo v budoucnu proto se chci zeptat jestli jeste na to maji narok nebo uz vse zaniklo dekuji za odpoved

Pěkný den,

Dle výše uvedených informací jste směnečný aval (ručitel) a zavázal jste se plnit ze směnky svým podpisem na směnce, kde je buď příslušná doložka např. per aval nebo je výslovně uvedeno, že ručitel zaplatí, pokud ta neučiní výstavce nebo akceptant. Bohužel nemáme dostatek informací, ale pokud se nepodařilo částku uhradit z konkursní podstaty pak jste i nadále směnečným ručitelem. Doporučujeme zkontrolovat si situaci v insolvenčním rejstříku.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní