Ostatní: Ručení za neplatícího dlužníka

Ostatní

Zetovi jsme ručili bytem on nám zatajil,že má půjčku 200000 ticíc jinak bychom neručili neplatil byl zavřený a o byt jsme přišli jak můžeme dostat peníze zpátky děkuji za jakoukoliv zprávu Kopčilová

Vážená paní Kopčilová,

v případě ručení mají ručitelé právo následně požadovat plnění po dlužníkovi, tedy po Vašem zeti. Vzhledem k okolnostem, které uvádíte, se však dá očekávat, že Váš zeť dluh hradit nebude. Případné soudní rozhodnutí a následná exekuce tak nemá příliš význam, pokud jste si vědomi jeho špatné finanční situace. Od takového člověka Vám pak, lidově řečeno, přijde pár drobných. Pokud však víte, že je dlužník zaměstnán a má stálý příjem, vyplatilo by se podat žalobu a následně návrh na exekuci pokud dlužník nebude plnit.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní