Bydlení: Skryté vady nemovitosti

Skryté vady nemovitosti

Dobrý den, v Srpnu jsme koupili domek k rekonstrukci, když jsme začli oklepávat omítku,tak se ukázala prasklina klenby napříč domem. Samozřejmě nebyla vidět. Lze toto považovat za skrytou vadu a jak ji nárokovat? Děkuji

Dobrý den,

v případě skryté vady nemovitosti máte právo, jedná-li se o podstatnou vadu, která je např. neopravitelná, popř. ze statických důvodů vylučuje další bydlení v domě, právo odstoupit od smlouvy, žádat opravu, nebo přiměřenou slevu z kupní ceny. V případě, že vada nijak neohrožuje další používání nemovitosti a jedná se o vadu opravitelnou, máte právo na opravu, nebo slevu z kupní ceny.

V obou případech je třeba vadu zdokumentovat a neprodleně po zjištění kontaktovat prodejce a vadu nemovitosti vytknout (např. mailem, dopisem) spolu s návrhem na řešení situace. pokud by prodejce nespolupracoval, je možné nárok na snížení kupní ceny nárokovat soudně. V takovém případě se nebojte obrátit na naši společnost a Váš případ zadat našim právníkům k posouzení zdarma.

S pozdravem,
Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení