Pracovněprávní nároky: Smlouva na dobu určitou

Pracovní smlouva

Dobry den.musim davat vypoved kdyz mam uz druhym rokem smlouvu na dobu urcitou vzdy na jeden rok a ted mi bude koncit.ale zamestnavatel semnou pocita dal a asi me nebude chtit pustit ma pravo me drzet jeste dva mesice?

Dobrý den,

v případě, že máte sjednanou pracovní smlouvu na dobu určitou, končí pracovní poměr uplynutím doby, na kterou byl sjednán. Nicméně pokud by tato doba uplynula a stále byste pokračoval v práci s vědomím zaměstnavatele, změnil by se automaticky pracovní poměr na dobu určitou v pracovní poměr na dobu neurčitou.

Držet Vás tedy zaměstnavatel v pracovním poměru nemůže.