Ostatní: Specifikace v kupní smlouvě

Kupní smlouva

Dobrý den. Prosím o radu jak specifikovat v kupní smlouvě bod o prohlášení seznámení se s kupovanou nemovitostí. Nyní je to v této podobě: Kupující prohlašují, že měli možnost se seznámit se stavem nemovité věci tvořící předmět koupě dle bodu 1. tohoto článku smlouvy, a že tento stav je jim tedy zcela a úplně znám a s tímto souhlasí. Smluvní strany dále výslovně prohlašují, že kupní cena byla sjednána s přihlédnutím ke stavu, stáří a opotřebení nemovité věci tvořící předmět koupě dle této smlouvy. Když během 5 let narazíme na skrytou vadu je možné se odkázat na občanský zákoník pokud by znění ve smlouvě zůstalo v této podobě? Toto znění se nám zdá pro kupujícího nevýhodné, nemůžeme zcela znát stav, když je např. nyní otopný systém mimo provoz. Děkuji za radu

Můžete požádat prodávajícího, aby výše popsaný odstavec pozměnil ve smyslu: „Kupující prohlašují, že měli možnost se zběžně seznámit se stavem nemovité věci tvořící předmět koupě dle bodu 1. tohoto článku smlouvy, a to s ohledem na své odborné schopnosti a dovednosti, a že s tímto stavem souhlasí. Smluvní strany dále potvrzují, že kupní cena byla sjednána s přihlédnutím k viditelnému stavu věci tvořící předmět koupě dle této smlouvy. Prodávající se zároveň zavazuje v případě, že kupující odhalí skryté vady na domě, postupovat podle ustanovení § 2129/2 OZ s návazností na § 2099 a násl. OZ.“

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní