Ostatní: Stočený tachometr

Reklamace Ostatní

Dobrý den. Prosím o radu.Začátkem roku 2014 jsem koupila ojetou Octávii. Protože nyní obchází majitele ojetin "strašák stočených km",nechala jsem zjistit skutečný stav.Bylo stočeno 185000 kilometrů.Dotaz zní,zda je nějak limitovaná doba na zažalování takového podvodníka (autobazaru). Děkuji za odpověd'.I. Děčín.

Dobrý den,

jelikož od koupě uplynuly již více než 3 roky, došlo k promlčení práv z vadného plnění. Pokud by však jednání prodejce naplňovalo skutkovou podstatu trestného činu podvodu, je možné na něj podat trestní oznámení, na jehož základě může být za svůj čin potrestán, jelikož promlčecí doba trestného činu může být delší.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní