Pracovněprávní nároky: Trvalé následky úrazu

Trvalé následky Nemocenská

Dobrý den,chtel bych se zeptat na uraz,ktery se mi stal v roce 2006,v papirech o úrazu mam trvale nasledky,ale behem teto doby jsem nemarodil na následky,až do letošního roku,jsem neměl problémy,až právě ted.chci se tedy zeptat,jestli můžu jit na nemocenskou na tyto nasledky. Aby mi pri nemocenské také vyplaceli doplatek do průměru. Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

prokázat, že Vaše současná pracovní neschopnost je v přímé souvislosti s pracovním úrazem, bude po dvanácti letech nejspíše velmi problematické. V případě pracovního úrazu jste měl nárok na náhradu škody v podobě náhrady za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti i po skončení pracovní neschopnosti, pokud pro pracovní úraz ke ztrátě na výdělku došlo, a také náhrady za bolest a ztížení společenského uplatnění.

Pokud z důvodu pracovního úrazu nemůžete vykonávat práci, kterou jste dříve vykonával, tak Vám vzniká ztráta na výdělku, která by Vám nyní měla být vyplácena formou náhrady na ztrátě výdělku po skončení pracovní neschopnosti (tzv. renta).