Ostatní: Vadná pneumatika

Ostatní

Dobrý den,rád bych se Vás zeptal na následující situaci:Před měsícem jsem si přes pneuservis zakoupil 4 nové letní pneu a jejich přezutí. Minulou sobotu mi na dálnici jedna praskla, následkem tohoto je totální škoda na vozidle. Mám sice Havarijní pojištění,ale chtěl bych se zeptat, mohu nějakou škodu vymáhat po prodejci / výrobci pneu? Děkuji,Martin E.

Dobrý den,

občanský zákoník stanovuje mimo jiné i odpovědnost za škodu způsobenou vadou výrobku. Za takovou škodu odpovídá výrobce daného zboží a společně s ním také dodavatel. Vzniklou škodu tedy můžete uplatnit vůči nim. Podmínkou zde ale je, že poškození muselo být způsobeno právě tímto konkrétním výrobkem, pokud tedy k roztržení pneumatiky došlo např. vlivem vnějších okolností (nerovnost na vozovce), odpovědnost za škodu u výrobce dána není.

Zpět do Ostatní