Pracovněprávní nároky: Vyplácení dovolené při nerovnoměrné pracovní době

Pracovní doba

Dobrý den, mám pracovní dobu 40 hod.týdně. Út 10 a1/2 hod, pátek 5 a 1/2 hod.Po,st,čt 8hod. Mzdivá účetní vyplácí dovolenou za pátek pouze 5,5hod a za úterý 9 hod. Je to v pořádku? Mám za to, že by měla vyplácet za každý den 8 hod. Totéž se týká náhrady za svátek, pokud vyjde na pátek vyplácí rovněž za 5,5 hod.Děkuji.

Vážený pane,

mzdová účetní postupuje správně, jelikož nemáte rovnoměrně rozvrženou pracovní dobu, tak vychází z reálných údajů, tedy z hodin, které skutečně měli být odpracovány. Pokud máte v pondělí odpracovat 10 a půl hodiny došlo pravděpodobně k chybě, když mzdová účetní započítala pouze 9 hodin. Upozorňujeme však, že se do pracovní doby standardně nezapočítávají půlhodinové přestávky.

S pozdravem Vaše nároky.cz