Bydlení: Vystěhování nájemníka z bytu

Nájemní smlouva

Dobrý den,chtěl bych Vás tímto požádat o radu. Pronajímám byt,máme smlouvu na dobu určitou.Dále už bych smlouvu neprodloužil,protože bych chtěl byt prodat,chtěl bych sepsat s kupujícím smlouvu o smlouvě budoucí,ale mám strach tuto smlouvu podepsat,protože mám obavu,že se nájemce po skončení nájemní smlouvy nevystěhuje,už mi dal takové náznaky.Ve smlouvě mám sepsáno,že ho mohu vystěhovat za účasti třetí osoby.Proto bych se Vás chtěl zeptat,zda nájemce po ukončení smlouvy mohu vystěhovat bez návrhu k soudu. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne Zázvorka Jiří

Dobrý den,

bohužel, bez rozhodnutí soudu (žaloba na vyklizení nemovitosti) nelze nájemníka vystěhovat. Pokud byste se setkal s problémy, neváhejte nám zadat případ.

S pozdravem
Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení