Pracovněprávní nároky: Zákaz rádia na pracovišti

Pracovní smlouva

Dobrý den,zaměstnavatel se rozhodl zakázat na rádio na pracovišti. Pracujeme ve výrobní hale-nijak nás rádio neomezuje při naší práci,spíš příjemná kulisa.Jako důvod uvádí,že by musel platit poplatky "OSE" (rádia máme asi 4 ks) a je to prý vetší částka.Já mám však za to,že stačí platit klasický poplatek za příjimač-jako např.doma-,jen možná za každé rádio? Zaměstnavatel nám doporučil sluchátka:))... Může nám tedy rádio zakázat a jak je to s placením za ně? Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

není povinností zaměstnavatele umožňovat Vám poslech hudby, který není naplní práce (pokud by chtěl, může to odůvodnit i tím, že by Vás tento poslech hudby mohl rušit od výkonu práce, a úplně jej zakázat). Můžete tedy být rádi za vstřícný krok, kdy Vám nabídl použití sluchátek jako alternativu, na mnohých pracovištích nejsou povoleny ani ty.