Realitní kanceláře: Zákon na zjištění stavu spotřebovaných energií a na poslání kauce zpět

Vrácení rezervačního poplatku

Dobrý den, na konci srpna 2018 jsem s přítelkyní předával byt, ve kterém jsme byli v podnájmu. Dostali jsme i předávací protokol, kde bylo uvedeno, že byt je v pořádku. Nicméně kauci nám realitka stále nechce vrátit. Ohání se tím, že dle zákona má 4 měsíce na zjištění stavu spotřebovaných energií a další 4 měsíce na poslání peněz zpět. Má otázka zní, jestli takový zákon doopravdy existuje nebo ne. Děkuji za odpověď.

Dobrý deň,

podľa zákona je prenajímateľ povinný vrátit kauciu posledný deň nájmu, je ale možné sa dohodnúť zmluvne inak a tak bez analýzy Vašej zmluvy nevieme posúdiť na akom znení ste sa s realitnou kanceláriou dohodli.

S pozdravom