Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel mi zkrátil pracovní dobu

Pracovní doba

Pracuji jako recepční a ve smlouvě mám pracovní dobu od 6-18,18-6.z důvodu úspor,chce nam zaměstnavatel stanovit 14-20,20-8,přes týden a o víkendu,svátcích a volnu prázdnin školních/pracuji na domově mládeže/od 8-20,20-8.Je tohle vůbec možné.Hodiny,které mi pochybi si budu nadpracovavat ve svém volnu.

Dobrý den,

rozvržení pracovní doby určuje zaměstnavatel. Délka směny však nesmí přesáhnout 12 hodin a zaměstnavatel je povinen vypracovat písemný rozvrh týdenní pracovní doby a seznámit s ním nebo s jeho změnou zaměstnance nejpozději 2 týdny před začátkem období, na něž je pracovní doba rozvržena.