Pracovněprávní nároky: Zaměstnavatel pro nás nemá práci

Pracovní doba

Dobrý den, mám smlouvu na 37,5 hodiny týdně. Jelikož cca polovinu roku není moc práce, zkracují nám směny a posílají nás domů. V případě že nám na konci měsíce chybí hodiny tak nám do píchaček napíšou dovolenou. Takže nám zpětně každý měsíc uberou cca dva dny dovolené. Po stižnosti nám bylo řečeno že na to ma zaměstnavatel právo. My přece nemůžeme za to že pro nás nemají práci. Navíc směny nám píšou jen na týden, takže se vždy v pátek dozvím směny na další týden, takže naplánovat si něco dopředu je nemožné. Zajímalo by mě zda zaměstnavatel na tohle všechno má nárok. Smlouvu mám klasickou na hpp. Moc děkuji za odpověď. Pavlína

Dobrý den,

dotazy velmi podobného zaměření již byly v naší Právní poradně zodpovězeny. Například zde https://www.vasenaroky.cz/poradna/mene-prace-pri-8-hodinove-pracovni-dobe?t=pracovni-doba