Ostatní: Zdražení plynu a elektřiny před uplynutím trvání smlouvy

Ostatní

Dobrý den. Máme uzavřenou smlouvu o sdružených službách na dodávku plynu a elektřiny podle produktové řady ---/které nám měla zaručit pevnou cenu po dobu trvání smlouvy t.j. na dobu 2 roky. Nyní před uplynutím trvání smlouvy nám přišel dopis na zdražení produktů. Chtěli bych se vás zeptat, zda na to mají nárok. Děkujeme za odpověď.

Dobrý den,

Obecně platí, že pokud je cena stanovená pevnou částkou je nutné ji dodržovat po celou dobu trvání smlouvy. Není však neobvyklé, že tyto smlouvy mívají různá skrytá ujednání o změnách cen, velmi tak záleží na znění a obchodních podmínkách konkrétní smlouvy. Bez její znalosti nelze bohužel na danou otázku kvalifikovaně odpovědět.

S pozdravem

Vašenároky.cz

Zpět do Ostatní