Pracovněprávní nároky: Změna smlouvy z doby neurčité na dobu určitou

Pracovní smlouva

Dobry den,zamestnavatel mi vypovida smlouvu na dobu neurcitou,respektive ji meni na dobu urcito a, cca pul roku.souvisi to s udelenim vytky,prvni vytky,jsem tehotna v 7.mesici tehotenstvi.chybu jsem udelala,ne zamerne a ne hrubou,nikdo se me ani nezeptal na vyjadreni,jedna se o takovou pomstu jedne rekneme kolegyne..lze takto menit smlouvu,kdyz jsem tehotna? Moc dekuji za odpoved,preji pekny den,r.

Dobrý den,

zaměstnavatel nemůže rozvázat pracovní poměr s těhotnou zaměstnankyní pro závažné porušení pracovní povinnosti, stejně jako jej nemůže rozvázat pro zvlášť hrubé porušení povinností zaměstnancem. Snaží-li se zaměstnavatel o změnu pracovní smlouvy, konkrétně o změnu délky sjednaného pracovního poměru, tak je k takové změně třeba Vašeho souhlasu. Změna trvání pracovního poměru je možná po dohodě zaměstnance a zaměstnavatele, jednostranně změnit nelze.

S pozdravem,