Pracovněprávní nároky: Zpětné vyplacení stravného

Nárok na diety

Dobrý den, 6 let jsem pracujal na HPP jako obchod. zástupce u firmy v soukromém sektoru. Nikdy mi ani ostatním kolegům stravné nevypláceli. Mohu je vymáhat zpětné.

Pěkný den,

Výplata stravného se odvíjí od toho, co máte ve smlouvě jako místo výkonu práce. Samotná cesta neznamená nárok na stravné. V případě, že byste měl v pracovní smlouvě například celý region a jezdil byste v rámci vaší práce obchodního zástupce po něm, nárok na stravné by Vám nevznikl. Zaměstnavatel je povinen vám kompenzovat zvýšené stravovací výdaje, pokud vás vyslal na pracovní cestu. Musí vám vyplatit tzv. diety, tedy stravné. Stravné jako náhrada zvýšených stravovacích výdajů vám náleží v závislosti na době, která uplyne od vašeho výjezdu k mimořádnému výkonu práce mimo (v pracovní smlouvě) sjednané místo výkonu práce do návratu zpět.

S pozdravem

Vaše Nároky.cz