Právo na vaší straně

Díky konceptu NO WIN NO FEE si nyní právníka může dovolit každý

6.10.2016

RADY A TIPY

Mysleli jste si, že službu advokáta si mohou dovolit pouze bohatí? Pokud ano, měli jste z části pravdu, zaplatit za klasického právníka je často nad finanční možnosti obyčejného člověka, který v nouzi peníze spíše potřebuje, než aby je rozhazoval. Tento problém však řeší nový koncept právních služeb na základě NO WIN NO FEE, kterých k nám přišel ze západních zemí.

NO WIN NO FEE bychom mohli přeložit jako "Není výhra, není platba" či výstižněji jako "Pokud spolupracující advokát nevyhraje, vy nic neplatíte". Jak už slova napovídají, celý tento koncept právních služeb je postaven na tom, že pokud se právníkovi nepodaří váš spor vyhrát, nemá nárok na žádnou finanční odměnu.

Do klasického právního prostředí to přináší velkou změnu. Klient již nemusí vynaložit vysoké náklady, aby jej právník zastupoval, navíc ještě s rizikem, že se mu v případě prohry jeho investice nikdy nevrátí. Při využití konceptu NO WIN NO FEE totiž klient po celou dobu zastupovaní právníkovi nic neplatí. Advokát má nárok na odměnu pouze, pokud problém klienta úspěšně vyřeší. Pro představu si koncept uvedeme na příkladu nevyplacené mzdy.

PŘÍKLAD: Dlužná mzda

  • Zaměstnavatel odmítne vyplatit peníze za odvedenou práci. Zaměstnanec se svého práva může domoci pomocí právníka.
  • Za klasické advokátní služby by poškozený hned z počátku musel uhradit tisíce korun, přičemž by neměl jistotu, že se advokátovi podaří jeho spor vyhrát. Pokud by náhodou spor se zaměstnavatelem prohrál, nejen že by žádné peníze nezískal, ale navíc by byl v mínusu kvůli nákladům za právní zastoupení.
  • Pokud by se poškozený zaměstnanec domluvil s právníkem na konceptu NO WIN NO FEE, situace by byla zcela jiná. Za advokátní služby by ze začátku ani v průběhu řešení případu nemusel nic hradit. Pokud by se právníkovi pro klienta podařilo získat od zaměstnavatele dlužné peníze, měl by za právní služby nárok na finanční odměnu. Jestliže by však advokát spor prohrál, klient by mu nic hradit nemusel. Poškozený by tedy sice nezískal peníze za odpracovaný čas, ale ani by nemusel vynaložit další náklady za službu právníka.

Výhodnost a inovativnost konceptu NO WIN NO FEE tkví právě v tom, že klient nic neriskuje a naopak může jen získat.

Tento systém právních služeb je však pro samotné advokáty a advokátní kanceláře velmi rizikový a mnoho z nich jej nenabízí, ani to do budoucna neplánuje. Je pro ně přeci jen výhodnější od klienta obdržet jisté peníze předem. Alternativou je proto společnost, která na konceptu NO WIN NO FEE založila své podnikání. Pokud se na ni klient obrátí s problémem například již zmíněné nevyplacené mzdy, bude to společnost, která za klienta zaplatí službu právníka. Pokud se jí podaří spor se zaměstnavatel dovést do zdárného konce, bude jí naležet odměna ve formě provize ze získané částky, pokud by však spor náhodnou prohrála, klient jí nic platit nemusí.

Takovou společností je i naše společnost Vaše nároky.cz. U nás nejenže právníka zaplatíme za vás, ale dokonce bereme na své bedra i náklady, které je nutné investovat v případě soudu. Jedná se o administrativní záležitosti, soudní poplatky a dokonce i úhradu nákladů prostistrany v případě prohry. Naši klienti tedy skutečně nic neriskují a mohou jen získat.

Vyzkoušejte naše služby a přesvědčte se sami! Podívejte se na náš Ceník a Jak to funguje.

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA