Právo na vaší straně

Dostali jste do schránky leták s nabídkou levného výletu? Pozor na ně!

26.2.2016

RADY A TIPY

Všichni je známe. Jedná se o lákavé barevné letáčky, které často nacházíme v našich poštovních schránkách.


Na nich se dočtete, že můžete, lidově řečeno "za hubičku" jet na výlet do některého z našich půvabných českých měst, tam si prohlédnout některou z našich okouzlujících památek a zároveň se dosyta v oné destinaci najíst - vše v ceně, která se pohybuje řádově ve stokorunách. Jedinou podmínkou bývá zúčastnit se prezentace týkající se nějakého produktu - a to se za takovou cenu přece dá zvládnout. Nabídka je to téměř pohádková, proto na ni mnozí z nás přistoupí. Ve finále se však dozvíme, že cílem celého zájezdu bylo, aby nám obchodní zástupci oné společnosti, jež tyto výlety nabízí, vnutili produkty, jejichž kvalita odpovídá zlomku jejich ceny. Ať už jsou jejich metody jakékoliv - že jsou mnohdy v rozporu se zákonem, snad nemusíme ani dodávat - na konci se jim stejně podaří donutit nás k podepsání smlouvy a my si tak, chca nechca, odnášíme domů hrnce, sady nádobí, ovčí rouna, háčkované dečky, nože a jiné "zbytečnosti", které stály desetitisíce, ale opotřebují se tak rychle, že se nám peníze, které jsme za ně zaplatili, nemají šanci vrátit zpět.
Pokud je vám tento případ povědomý a zažili jste ho na vlastní kůži, máme pro vás dobrou zprávu - své peníze můžete dostat zpět, i když se jedná o několik let starou záležitost. Nejdůležitější je, abyste uchovali veškeré dokumenty, které se s přímým prodejem zboží, jejž jste podstoupili, vážou.

To znamená, snažte se vyhrabat všechny smlouvy či doklady o zaplacení, jednoduše vše, co bude svědčit o tom, že jste na daném zájezdu byli a produkty, které tam propagovali, zakoupili. Zároveň by bylo ideální pořídit fotografie produktu po jeho opotřebení jako důkaz toho, že opravdu nebyl kvalitní. S tímto se pak můžete obrátit na onoho konkrétního prodejce a žádat finanční kompenzaci. Bohužel však také musíte počítat s tím, že vám prodejce odmítne vaše peníze vrátit. V takovém případě nezoufejte a obraťte se na nás. Máte totiž úplný nárok na vrácení celé částky, kterou jste do nekvalitního produktu investovali. A my jsme zde od toho, abychom vás bránili, když vás někdo okrade.