Právo na vaší straně

Realitka zatajila informace o stavu nemovitosti a klientovi nevrátila zálohu 100 000 Kč

30.5.2017

AKTUALITY

Pan Tomáš si po dlouhém hledání vybral dům snů. Dům v hodnotě 3 500 000 Kč stál na okraji Prahy a zdál se být dokonalým. Než se stačil pan Tomáš po domů pořádně porozhlédnout a zjistit, zda je všechno v pořádku, požadovala realitka, která prodej zprostředkovávala, zálohu v hodnotě 100 000 Kč.

Pan Tomáš nechtěl o dům přijít a zálohu zaplatil. Pak se ale přišlo na to, že realitní kancelář panu Tomášovi zatajovala mnoho nezbytných faktů - jako například to, že je potřeba investovat do zavedení kanalizace a vodovodu nebo že je v domě vadná varná deska. Navíc realitka v dohodě uvedla, že je parcela o 85 m2 větší, než ve skutečnosti byla.

Taková drzost! Pan Tomáš proto požadoval zálohu zpět. Realitka se ohradila, že na vrácení nemá nárok a zálohu panu Tomášovi nevyplatila.

Proto se pan Tomáš obrátil na Vaše nároky.cz, v několika jednoduchých krocích zadal svůj případ, aniž by riskoval, že v případě prohraného soudu přijde o další peníze. Případ jsme úspěšně vyřešili a pan Tomáš získal rezervační poplatek zpět.

Stalo se něco podobného Vám nebo Vašim blízkým? Nebojte se na nás obrátit. Případy řešíme až 3 roky zpětně!

ZADAT PŘÍPAD K POSOUZENÍ ZDARMA