Stát: Částečný invalidní důchod a výsluha

Úřad práce

Dobrý den,mám zažádáno o částeční inv.důchod a pobírám výsluhu PČR 7.500,-kč. Prosímsdělte co mi vlastně bude přiznáno. Děkuji.

Dobrý den,

výsluhu a invalidní důchod je možné pobírat současně, avšak vyplácí se pouze rozdíl mezi invalidním důchodem a výsluhou. Pokud tedy bude invalidní důchod vyšší, než je pobíraná výsluha, výsluhu pobírat nebudete. V případě, že by invalidní důchod byl nižší než výsluha, bude doplácen pouze rozdíl do původní výše výsluhy.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát