Bezplatná právní poradna: Stát

Nárok na podporu v nezaměstnanosti

26.11.2018 - Dobrý den, nastoupila jsem do nového zaměstnání k 1.10.2018 a budu končit k …

Podpora v nezaměstnanosti

Špatné vyměření výživného na děti soudem

29.10.2018 - Dobry den jen se chci zeptat bylo mi dano soudem ze mam platit vyzivne za deti …

Soud

Napravení pochybení soudu

10.10.2018 - Je soud (dříve notářství) povinen sám napravit své pochybení ? Jedná se o …

Soud Odškodnění Pochybení úřadu Náhrada škody

Obec prodala přístupové pozemky

20.4.2018 - Před několika lety jsem koupil od obce pozemek (stavební, a ostaní plocha) nyní …

Pozemky

Vydržení obecního pozemku po 41 letech

12.4.2018 - Lze použít vydržení pozemku i proti obecnímu pozemku? Již 41.let ho užíváme v …

Pozemky

Započítání studia do započitatelné praxe

6.4.2018 - Dobrý den, kolegyně mi sdělila, že se do započitatelné praxe pro stanovení …

Ostatní

Promlčecí lhůta dluhů

22.3.2018 - Dobrý den rada bych se informovala jaké mám právo. Upc mi poslala upomínku v …

Dluh

Výměna insolvenčního správce

6.3.2018 - Dobrý den. Měla bych dotaz týkající se insolvenčního správce. Kdy lze zažádat o …

Insolvence

Promlčecí doba dluhů po zesnulém manželovi

26.2.2018 - Manžel měl uzavřenou smlouvu rámcovou kterou uzávřel 8.3.2007.pak mu přišlo že …

Dluh

Dědická daň při zdědění domu

22.2.2018 - Dobrý den..manželovi zemřela teta a odkázala mu domek....chtěla bych se zeptat …

Dědictví

Nemocenská při evidenci na úřadě práce

20.2.2018 - Dobry den Jsem veden na uradu prace od zari 2017 nini mi konci podpora dne 7.2 …

Úřad práce

Vyřazení z úřadu práce

20.2.2018 - Dobry den, otec pracuje 20let u jedne firmy, ktera vzdy v zime ( prosineci …

Úřad práce

Dřívější vymazání z registru dlužníků

20.2.2018 - Dobrý večer chtěl bych se zeptat jestli je možnost požádat o dřívější vymazání …

Dluh

Vymazání z registru dlužníků

8.2.2018 - Dobrý den, manžel v roce 2016 řádně doplatil insolvenci . Kdy může požádat o …

Insolvence

Dědická daň při převodu bytu

4.1.2018 - Dobrý den.Mé sestře je 84, zemřel jí manžel.Vlastnili 2 byty. Jeden ve Zdíkově …

Dědictví

Nárok na pozemek

10.12.2017 - Vážení právní poradci. Obecní uřed mně upozornil že užívám obecní pozemek a …

Pozemky

Vrácení daní za nemoc z povolání

4.12.2017 - Dobrý den,měla bych dotaz. Pobírám rentu (nemoc z povolání),ze které je …

Renta

Exekuce na bolestné

29.11.2017 - Dobry den.Mam dotaz ohledne vyplaty bolestneho za pracovni uraz.Mam exekuci na …

Exekuce

Splatnost dluhu

26.11.2017 - Prosím o radu .V solusu jsem našel pohledávku po splatnosti a a je z roku 2006 …

Exekuce

Zpětné zažádání o invalidní důchod

24.11.2017 - Dobrý den,chtěla bych se zeptat,trpím bolestmi kolen prez 7 roků, letos mi …

Invalidní důchod

Odebrání invalidního důchodu

24.11.2017 - Dobrý den, Po šesti letech my odebrali invalidní důchod 1st. s 36% má pracovní …

Invalidní důchod

Evidence na důchodové pojištění

24.11.2017 - Na Informativním osobním listu důchodového pojištění jsem zjistila, že není …

Důchodové pojištění

Výpověď dohodou a úřad práce

24.11.2017 - Dobrý den, jsem zaměstnaná od 19.6.2016 a mám smlouvu na určitou dobu na 1 rok. …

Úřad práce

Zpětné zažádání o invalidní důchod

24.11.2017 - dobrý den.V roce 2011 výměna kyčelního kloubu druhý 3.stupen.Můžu zpětně …

Invalidní důchod

Insolvence a vymáhání části hypotéky

24.11.2017 - Dobrý den,chtěla bych vás poprosit o radu.Byla jsem v insolvenci,kterou jsem …

Insolvence Hypotéka

Žádost o ukončení insolvence

24.11.2017 - Dobrý den, prosím o radu, jak bych si mohla zažádat o ukončení insolvence. …

Insolvence

Invalidní důchod ve dvou zemích

23.11.2017 - Dobry den mam dotaz ohledne invalidniho duchodu ,pobiram invalidni duchod v …

Invalidní důchod

Exekuce po oddlužení

22.11.2017 - Dobrý den.Byl jsem oddlužen ve 100% v měs.červenci a nyni po 4měsících mi byla …

Dluh Exekuce

Renta a uřád práce

16.11.2017 - Dobrý den, prosím o upřesnění, jak je to s rentiéry a úřadem práce. Pokud by …

Nárok na rentu renta

Práva podílového vlastníka pozemku

31.7.2017 - Dobrý den, má maminka zdědila v dědickém řízení pozemky po svých rodičích. …

Pozemky

Pěstounské dávky při ID

31.7.2017 - Jsem pestounka a mam dotaz jestli pri priznani invalidniho dichodu neprijdu o …

Pěstounská péče

Navýšení insolvenční částky

31.8.2017 - Dobrý den.Mám dotaz.Přítel má schválenou insolvenci na částku 9300kč.Nyni …

Insolvence

Podpora při insolvenci

31.8.2017 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat,zda mám nárok na podporu i při insolvenci.Děkuji

Insolvence

Příspěvek při péči o nemoceného

4.8.2017 - Mám dotaz Je mi 53let a pečuji o tatínka s alzhaimerovou demencí kterému je 83 …

Úřad práce

Nekompletní vyplnění žádosti

4.8.2017 - Dobrý den,chtěla jsme se zeptat v žádosti o dávky hmotné nouze jsem nevyplnila …

Pochybení úřadu

Žádost o vydržení pozemku

27.7.2017 - Dobrý den, prosím o radu... Koupili jsme nemovitost, která má ohraničený …

Pozemky

Vyřazení z evidence Úřadu práce

27.7.2017 - Dobrý den, byl jsem registrován na ÚP od 3.1.2017 s tím, že od 1.4.2017 mám …

Úřad práce

Žádost o ukončení insolvence

27.7.2017 - Dobrý den,je možné požádat o ukoncení insolvence po splacení více jak 30%?Je …

Insolvence

Žádost o výmaz z registru dlužníků

27.7.2017 - Dobrý den, prosím jak postupovat po řádném ukončení insolvence a jejím nabití …

Insolvence

Práva insolvenčního správce

27.7.2017 - Dobrý den. Chtěl bych se zeptat , jestli insolvenční správce je povinen …

Insolvence

Nárok na podporu při evidenci na ÚP

27.7.2017 - Dobrý den, byla jsem v uplynulých dvou letech zaměstnána celý rok ( rok …

Podpora v nezaměstnanosti

Brigáda při evidenci na ÚP

27.7.2017 - Dobrý den,jsem na úp je možné si přivydělat brigádou a kolik?Děkuji za odpověď …

Úřad práce

Náhrada za prodej pozemku státu

27.7.2017 - cca v roce 1970 jsme byli donuceni prodat státu pozemek v obci za cenu 4 …

Pozemky

Úročení vratné kauce za byt

27.7.2017 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to je s Finančním úřadem ohledně uročení …

Daně

Exekuce při invalidním důchodu

27.7.2017 - Dobrý den chtěla se zeptat jak je to s exekuci ktrou mam na invalidní důchod.Z …

Exekuce

Neoprávněné vyřazení z ÚP

20.7.2017 - Prosím o sdělení,zda mě může úřad vyřadit z evidence,když jsem podle nich prý …

Úřad práce

Šikana ze strany pracovnice ÚP

20.7.2017 - Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem,či prosbou. Jsem vedena na Ú.P.v …

Úřad práce

Neuhrazení zbytku závazku v insolvenci

17.7.2017 - Dobrý den, jsem v insolvenci a pracuji ve Francii. Delší dobu jsem na …

Insolvence

Žádost o prominutí dluhu

17.7.2017 - Dobrý den, jsem v insolvenci 4 a půl roku. Mám pravidelné srážky ze mzdy. V …

Insolvence

Nástup na ÚP mezi zaměstnáním

17.7.2017 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat, k 29.6. jsem dala výpoved v zaměstnání ve …

Úřad práce

Výše podpory při snížení ID

16.7.2017 - Dobrý den,mám dotaz po dvou letech mě byl snížen ID lll. stupně na ID l. …

Invalidní důchod

Exekuční vymáhání úroků z prodlení

14.7.2017 - Dobrý den....Mám delší dobu exekucí kterou jsem mnoho let neplatil u GE MONEY …

Exekuce

Proplacení lístku na peníze

14.7.2017 - u lékaře mám vyystaven lístek na peníze s datumem28.6.17, v účtárně mně řekli, …

OSSZ

Pochybení soudu

14.7.2017 - Soudila jsem se v CR se svym byv.manzelem.Soud mi rozhodl ohledne SJM rozsudek …

Soud

Poškozené auto pádem stromu

13.7.2017 - Na me auto spadl strom a poskodil ho.Zastavila jsem na pozemku mesta vedenem …

Náhrada škody

Exekuce po skončení insolvence

13.7.2017 - Dobrýden,chtěl bych se zeptat.Před 7 měsíci mě skončila insolvence,jsem …

Exekuce

Nárok na mateřskou

10.7.2017 - Dobrý den. Od 1.3.2017 jsem nastoupila do nové práce. Od 21.3.2017 mam …

Úřad práce

Poskytnutí plynové přípojky sousedům

10.7.2017 - Dobrý den, zde zasílám svůj dotaz. Mám na svém pozemku před domem vyvedenou …

Pozemky

Navrácení daru pro nesplnění podmínek

10.7.2017 - Před šesti léty jsem obci Bítov darovala pozemek s tím , že na něm zřídí …

Spor s obcí

Neschopenka pro úřad práce

10.7.2017 - Dobrý den, k 30.6.2017 končím pracovní poměr. Půjdu se hlásit na úřad práce, …

Úřad práce

Daně ze ztráty na výdělku

7.7.2017 - Dobry den, pobiram ztratu na vydelku cca 12let, ted mi pojistovna volala, ze …

Daně

Promlčecí lhůta exekuce

7.7.2017 - Dobrý den, chtěla bych poradit co udělat s exekucí od RM Investing Group …

Exekuce

Podvodné jednání prodejce

7.7.2017 - Firma Exiteria TM -nábytek prodejce e-shop.Objednané zaplacené zboží převodem …

Insolvence

Přístavba k domu

15.6.2017 - Dobry den chci se zeptat na přístavbu k domu. Rodice manžela v roce 1997 …

Pozemky

Vyhláška o rušení nočního klidu

30.6.2017 - Prosim smí obec vydávat výjimky z obecně závazné vyhlášky o rušení nočního …

Spor s obcí

Platba dědické daně

30.6.2017 - Dobrý den, platí se dědická daň z jednorázového odškodnění pozůstalých?

Dědictví

Termín nahlášení na ÚP

30.6.2017 - Dobrý den. 31.5.2017 mi skončil pracovní poměr na dobu určitou. Od 29.5.-6.6. …

Úřad práce

Nemocenská při evidenci na ÚP

19.6.2017 - Manžel je evidován na pracovním úřadu a již nepobírá dávky. Minulý týden byl …

Úřad práce

Voda z městské komunikace na pozemku

19.6.2017 - Dobrý den, prosím o radu jak postupovat v případě , když mi teče voda (při …

Pozemky

Prodloužení podpory v nezaměstnanosti

23.6.2017 - Dobrý den chci se zeptat zda se prodlužuje podpora v nezaměnanosti o měsice kdy …

Podpora v nezaměstnanosti

Odvody z odměny pěstouna

15.6.2017 - Dobrý den. Jsem pěstounka, 6.6. bude mít pěstounek 4 roky a já bych se měla …

Pěstounská péče

Podpora při pozastavení OSVČ

26.6.2017 - Dobrý den,na podzim mě bude šedesát let a pobírám již několik let ČID druhého …

Podpora v nezaměstnanosti

Využívání pozemku obcí

26.6.2017 - Dobrý den, mám od obce pronajatý pozemek, který používám jako dvorek. Také …

Pozemky

Vyřazení z ÚP u práce na dohodu

26.6.2017 - Dobrý den, jsem v evidenci ÚP od 1.12.2016. Od1.4.2017 mám dohodu o provení …

Úřad práce

Povinnost vyznačení pozemku

6.6.2017 - Dobrý den, kupují stavební parcelu od obecního úřadu. Jelikož pozemek není …

Pozemky

Nemocenská a hlášení na Úřad práce

6.6.2017 - Asi jsme si nerozumněli. Ptal jsem se, když skončím pracovním poměr ze …

Úřad práce

Výše podpory za práci v cizině

7.6.2017 - zdravim, chtel bych se zeptat jestly mam narok na podporu kdyz jsem pres rok …

Podpora v nezaměstnanosti

Nárok na invalidní důchod za pracovní úraz

7.6.2017 - Dobry den, prodelal jsem pracovni uraz na dpp. Bolestne atd resi pojistovna a …

Invalidní důchod

Mimořádné vydržení pozemku

31.5.2017 - syn s ústním přislibem užíval a rekonnstruoval objekty na souse dovém pozemku …

Pozemky

Promlčení invalidníhodůchodu

29.6.2017 - Dobrý den. Je promlčena výplata invalidního důchodu 3.°, i pokud bych pomocí …

Invalidní důchod

Splátky v pracovní neschopnosti

29.6.2017 - Dobry den, od 28.3.2017 jsem v pracovni neschopnosti a z duvodu tehotenstvi, …

Insolvence

Zamítnutí invalidního důchodu

24.5.2017 - Zamítli mi invalidni důchod,přestože pro přiznání jsou rozhodující naměřené …

Invalidní důchod

Kdy se nahlásit na úřad práce

17.5.2017 - Dobrý den, do kdy se musím nahlásit na ÚP? Pracovní poměr byl ukončen dohodou …

Úřad práce

Vydržení pozemku

17.5.2017 - Vážení poradci Jsem majitelem garaže na pozemku státu.Garáž byla postavena a …

Pozemky

Nárok na invalidní důchod

17.5.2017 - byla jsem vedena na úp,ale bohužel od 26.11.2015 jsem byla v nemocenském …

Invalidní důchod

Výše nároku podpory v nezaměstnanosti

17.5.2017 - Dobrý den,potřebovala bych vědět v jaké výši mám nárok na podporu v nezaměstnan…

Podpora v nezaměstnanosti

Vrácení peněz zabavených exekutorem

17.5.2017 - Preji dobry den Byli mi strhavany peníze exekutorem na dluh me manzelky z meho …

Exekuce

Neuznání podpory po příjezdu z Anglie

8.5.2017 - Dobrý den, v roce 2013/08 jsem odcestoval do Anglie kde jsem měl stabilní práci …

Podpora v nezaměstnanosti

Zpětné úznání u pěstounské péče

8.5.2017 - dobry den prosim o radu mam rozsudek pestounske pece z nabytim pravni moci od …

Pěstounská péče

Splacení půjčky dědici

8.5.2017 - Dobrý den, v roce 2009 jsem zapůjčila svému příteli vyšší finanční částku, byla …

Dědictví

Odškodnění za průtahy stavebního úřadu

10.5.2017 - Dobrý den, bude to 10 let co jsem požádal o stavební povolení na hospodářský …

Pochybení úřadu

Odškodnění za přiznání invalidního důchodu

10.5.2017 - Prosím poradte. Byl mi přiznán invalidní důchod třetího stupně a nemohu …

Invalidní důchod

Nemocenská při péči o osobu blízkou

5.5.2017 - Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s pobíráním nemocenské, pokud nemám …

Podpora v nezaměstnanosti

Penále za pozdní odevzdání daně

5.5.2017 - Ještě bych měl 1 dotaz ohledně partnerky která pracuje na území České Republiky …

Daně

Podpora v nezaměstnanosti při výpovědi

3.5.2017 - Dobry den prosim o radu.Pracuji v 3 smenem provozu uz 22 let nyni jsem 7 mesicu …

Podpora v nezaměstnanosti

Dávky v nezaměstnanosti při výpovědi zaměstnancem

3.5.2017 - Dobrý den syn chce dát sám výpověď bude mít nárok od prácovniho úřadu a nějaké …

Úřad práce

Zpětné vrácení invalidního důchodu

3.5.2017 - Dobrý den, mám 4 roky invalidní důchod 3, stupně na bipolární poruchu, předtím …

Invalidní důchod

Hlášení na UP v období nemocenské

3.5.2017 - Dobrý den v listopadu 2016 jsem podal výpověď v zaměstnání . Dostal jsem …

Úřad práce

Odmítnutí veřejné služby ze zdravotních důvodů

3.5.2017 - Dobrý den PU mi dal doporučenku na Veřejno prospěšné práce. ty jsem odmítla z …

Pracovní úraz

Exekuce prováděná srážkami ze mzdy

28.4.2017 - V tuto chvíli je proti moji osobe vedena exekuce vymáhaná srážkami ze mzdy. …

Exekuce

Veřejně prospěšné práce od ÚP

28.4.2017 - Jsem inženýr (věk 56 let) 6 měsíců registrovaný na ÚP. Nyní jsem posílán na …

Úřad práce

Částečný invalidní důchod a výsluha

28.4.2017 - Dobrý den,mám zažádáno o částeční inv.důchod a pobírám výsluhu PČR 7.500,-kč. …

Úřad práce

Nárok na podporu po ukončení pracovního poměru dohodou

26.4.2017 - Dobrý den chci se zeptat zda mám nárok na podporu,byla jsem od 10.2012 do 31.8 …

Podpora v nezaměstnanosti

Nárok na podporu po ukončení zaměstnání

26.4.2017 - Dobry den. Od 7.3.2016 do 10/11.2016 jsem byla zamestnana a tet aem od 11.11. …

Podpora v nezaměstnanosti

Odškodnění za průtah v soudím řízení

19.4.2017 - Dobrý den, potřebuji konzultace ohledně možnosti žádat odškodnění za průtah …

Soud

Výše podpory v nezaměstnanosti

23.2.2017 - Pokud ukončím sám od sebe evidenci na ÚP v polovině měsíce, jak velká částka …

Podpora v nezaměstnanosti

Nesouhlas s výrokem o dědictví

16.2.2017 - 16 let se táhne dědické řízení, do dnešního dne jsem nedostala nabývací platný …

Dědictví

Nárok na vyplacení úroků za špatné rozhodnutí soudu

9.2.2017 - Podal jsem jako pozůstalý žalobu na jednu nemocnici kvůli úmrtí pacienta, na …

Soud

Nárok na vrácení poplatků po úmrtí poplatníka

30.1.2017 - Dobrý den,mám nárok na vrácení omylem zaplacených poplatků ČT a rozhlas? …

Vrácení poplatků

Odškodnění za průtahy ve správním řízení

30.1.2017 - Dobrý den, potřeboval bych prokázat nemajetkovou újmu za průtahy ve SPRÁVNÍM …

Škoda při výkonu veřejné moci

Odškodnění od ministerstva spravedlnosti

27.9.2016 - V několikaletém sporu se spoluvlastníkem nemovitosti jsem byl odsouzen k …

Náhrada škody

Povinnost vysadit nové stromy

27.7.2016 - Dobrý den, chci se zeptat. Koupili jsme přes RK soukromý pozemek, na kterém byl …

Spor s obcí

Nakládání s osobními údaji

13.6.2016 - Jak lze kvalifikovat (trestný čin,přestupek?) a jakými sankcemi lze postihnout …

Ochrana osobních údajů

Neoprávněné užití osobních údajů

3.6.2016 - Jak lze kvalifikovat a jaké sankce žádat v tomto konkrétním případě: - …

Ochrana osobních údajů

Soudní poplatek

20.5.2016 - Dobrý den,v prosinci jsem na vyzvání soudu zaplatil soudní poplatek,ale dodnes …

Soud

Strhávání minimální mzdy z renty

3.6.2016 - Dobrý den měl bych takoví dotaz. V roce 1990 se mi stal pracovní úraz po kterém …

Invalidní důchod

Odškodnění za nezákonný výkon trestu

25.4.2016 - Dobrý den,na internetu jsem se dnes dočetl,že mohu požadovat po státu odškodněn…

Neoprávněně uložený výkon trestu

Odškodnění po povodních

14.5.2015 - dobry den při povodních 2.6.2013 v rudníku došlo k sesuvu pudy kvytvoření hraze …

Náhrada škody

Zranění na dětském hřišti

14.10.2015 - Dobrý den.Prosím o radu.Cca před rokem jsem e-mailem žádala ÚMČ Prahy o úpravu …

Pochybení úřadu

Zpět do Poradny