Stát: Napravení pochybení soudu

Soud Odškodnění Pochybení úřadu Náhrada škody

Je soud (dříve notářství) povinen sám napravit své pochybení ? Jedná se o chyby soudu v uršení dědictví pozemků z restitucích. Menší část již napravil. Větší odmítá tvrzením, že musím podat žalobu na určení vlastníka. Co říká zákon ?

Dobrý den,

Velmi záleží, o jaké pochybení se jedná, a zejména v jaké konkrétní věci. Posouzení pochybení a případných zákonných povinností bohužel nelze zobecnit bez znalosti případu. V případě, že je ze ale spor o určení, zda tu právní vztah nebo právo je či není, bude nutné podat žalobu na určení vlastníka, jak vám bylo sděleno soudem.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát