Bydlení: Dluží mi nájemné

Pronajatý byt

Dobrý den, dcera se po rozchodu s přítelem odstěhovala s tím že si dotyčný přepíše nájem na sebe. Částečně si odvezla své věci a část si měla odvézt postupně. Dotyčný nekomunikuje a nechce ji umožnit přístup do bytu pro zbytek věcí(lednička, pračka ... )Dluží také nájemné za 1 měsíc. Kam bych se měla obrátit pro pomoc? Děkuji za odpověď

Ihned informujte pronajímatele. Pokud je nájem psaný na Vaši dceru, která v bytě nebydlí, ani do něj nemá přístup, pak je jistě v zájmu pronajímatele tento konflikt vyřešit. Pokud by dotyčný neuhradil své závazky dobrovolně, je možnost vymáhat takové pohledávky soudně.

Zpět do Bydlení