Bezplatná právní poradna: Bydlení

Nájemní byt a poplatek za zařízení

10.12.2018 - V obecním nájemním bytě bydlím již 17 let a nastěhovala jsem se do úplně nového …

Pronajatý byt

Bytové družstvo požaduje doplatit zálohy

5.11.2018 - Dobrý den, potřeboval bych od Vás poradit. Bytové družstvo mi zaslalo upomínku …

Družstevní byt Pronajatý byt

Majitel bytu nevrátil kauci

1.11.2018 - Dobrý den,chtela bych se zeptat známí měl pronajatý byt dokonce roku 2018 ale …

Pronajatý byt Nájemní smlouva

Byt od obecního úřadu bez smlouvy

31.10.2018 - Dobrý den máme kamarádku která má byt od úřadu a už v tom bytě bydlí měsíc bez …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Nájemce nedal vědět, že smlouvu již nechce prodloužit

30.10.2018 - Dobry den, pronajímám byt. Smlouva je na 6 měsíců. Nájemce mi nedal vědět, že …

Pronajatý byt

Koupili jsme byt, bývalá nájemkyně se odmítá odstěhovat

30.10.2018 - Dobrý den, mam dotaz ohledně koupě bytu. Koupili jsme byt, v červenci byl na …

Pronajatý byt Odstoupení od smlouvy

Oprava bytu na náklady majitele?

25.10.2018 - Dobrý den. Pronajal jsem si byt přes RK, bohužel byt je v devastujicim stavu po …

Pronajatý byt Ostatní

Majitel oddaluje vrácení kauce za byt

25.10.2018 - Dobry den, s pritelem jsme vrátili byt pronajímateli bez jakýchkoliv závad. …

Pronajatý byt Vrácení kauce

Slovní prodloužení nájemní smlouvy

17.10.2018 - Dobrý den, měli jsme smlouvu na dobu určitou, a slovně nám ji majitel …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Dluží mi nájemné

16.10.2018 - Dobrý den, dcera se po rozchodu s přítelem odstěhovala s tím že si dotyčný …

Pronajatý byt

Mám příspěvek na bydlení, mohu žádat proplacení opravy spotřebiče?

15.10.2018 - Dobrý den, bydlím v nájemním bytě a rozbila se vestavěná trouba. Byt má cca …

Pronajatý byt

Neprodloužení smlouvy činžovního domu novým majitelem

11.10.2018 - Dobrý den, mám nájemní smlouvu na dobu neurčitou z roku 1987 v činžovním domě. …

Pronajatý byt Nájemní smlouva

Odmítnutí převzetí bytu a nevyplacení kauce majitelem

10.10.2018 - Dobrý den, Dostala jsem výpověď z bytu k 30.6 s tříměsíční výpovědní lhůtou. …

Nájemní smlouva Kauce Vrácení kauce Pronajatý byt Výpovědní lhůta

Kauce ponížená o náklady na vymalování bytu

10.7.2018 - Dobry den, pronajimatel se vraci do bytu, ktery bude rekonstruovat. Dohodli sme …

Kauce Pronajatý byt

Majitel bytu po náš žádá prohlídky pro zájemce o koupi bytu

28.6.2018 - Dobry den. S priatelom sme si minuly rok vzali do podnajmu byt v Prahe. Majitel …

Spor s majitelem Pronajatý byt

Pronajímatel bytu po mne žádá úhradu za prorezivělý bojler

27.6.2018 - Dobrý den. Mám prorezivělí bojler a jakožto nájemník po jednom měsíci bydlení …

Pronajatý byt Úhrady oprav

Nesouhlas s účtováním stočeného

25.6.2018 - Dobrý den, bydlím v pronájmu, kde majitel má na pozemku žumpu, v nájemní …

Pronajatý byt

Kvůli nedodání vyučování vznikly vysoké nedoplatky

22.6.2018 - Zaplacení nedoplatků po skončení nájmu Dobrý den, obracím se na Vás s …

Nesprávné vyúčtování služeb Pronajatý byt

Prodání chaty majitelem bez informování nájemníka

13.6.2018 - Dobrý den chci se zeptat má majitel právo prodat chatku bez vědomi a informován…

Pronajatý byt

Zvýšení nájemného za pronajatý byt

5.6.2018 - Dobrý den, jsem majitelkou bytu, který pronajímám již tři roky a druhý dva …

Nájemné Pronajatý byt

Žádat o výpis z účtu o provedení plateb nájemcem

5.6.2018 - Dobrý den, podnájemce mě požádal o výpis plateb za nájem s tím, že je to moje …

Pronajatý byt

Placení fondu oprav

5.6.2018 - Dobry den,chtěl jsem se zeptat,pronajal jsem si být a má smlouva byla napsána …

Pronajatý byt

Povinnost pořízení nového čerpadla do rodinného domu

4.6.2018 - Kdo je povinen pořídit nové čerpadlo ( vodárnu ) do rodinného domu, podnájemník …

Pronajatý byt

Zhodnocení jistiny

31.5.2018 - Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně nájemní smlouvy a NOZ. S …

Pronajatý byt Kauce

Oprávněnost doplacení nájemného

28.5.2018 - Dobrý den V r. 1981 mi byl přidělen obecní byt. V r. 2010 přešel dům do rukou …

Pronajatý byt

Může pronajímatel chtít za škodu vyšší částku než je kauce?

21.5.2018 - Dobry den mam jednoduchy dotaz mel jsem pronajaty byt slozil jsem 20 000 kauci …

Kauce Pronajatý byt

Nenavrácení kauce pro nedodržení výpovědní lhůty

14.5.2018 - Dobrý den, 30.4.2018 jsem ukončila pronájem bytu, kde se po 2 měsících objevily …

Pronajatý byt Výpovědní lhůta

Majitel bytu požaduje vysoké nedoplatky

9.5.2018 - Dobrý den, na pronajatý byt, kde bydlíme tři studentky a kde má majitelka …

Pronajatý byt

Financování zateplení domu

27.4.2018 - Dobrý den, mám dotaz ohledně financování při zateplení našeho domu. SVJ si chce …

Pronajatý byt

Výběr peněz z bytového fondu oprav

27.4.2018 - Dobry den,chtěl jsem se zeptat na vyber peněz z bytoveho fondu oprav.Mam tam …

Pronajatý byt Ostatní

Fond oprav v nájemním bytě

27.4.2018 - Dobrý den, pořád nemohu pochopit, jak je to s fondem oprav v nájemní smlouvě na …

Pronajatý byt

Nesmyslné vyúčtování od pronajímatele

25.4.2018 - Dobrý den, Nevím si rady s vyúčtováním, které mi přišlo od bývalého …

Pronajatý byt

Nárok na vyplacení přeplatku fondu oprav

23.4.2018 - Dobrý den,majitel bytu nám zaslal vyúčtování bytu, kdy je zřejmé, že zálohy na …

Pronajatý byt

Ústní dohoda o prodloužení nájmu

23.4.2018 - Dobrý den, mám pronajatý byt a ke konci roku mi skončila smlouva na dobu …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Majitelka bytu nám odmítá vyplatit vratnou částku za energii

19.4.2018 - Dobrý den, chtěl bych poradit ohledně nevrácení vratné částky nájmu za energie, …

Pronajatý byt

Nadměrný hluk v pronajatém bytě

17.4.2018 - Dobrý den, nájemník v sousedním domě obtěžuje nadměrným nočním hlukem nájemníky …

Pronajatý byt Nadměrný hluk

Nedoplatek za energie u pronajatého bytu

13.4.2018 - Dobrý den pokud ve smlouvě není uvedeno kolik se platí za energie a majitelka …

Pronajatý byt

Povinnost majitele zakoupit spotřebiče

12.4.2018 - Dobry den,chtela bych di pronajmout patro v rodinnem dome.Mam tu moznost,ale …

Pronajatý byt

Majitel bytu neplní služby, za které je placeno

6.4.2018 - Dobrý den, měla bych prosím vás dotaz. Bydlím v pronajatem bytě se smlouvou na …

Pronajatý byt

Zpětné požadování dodatku k nájmu

27.3.2018 - Dobrý den, prosím o radu, 5let bydlím v jednom bytě, pravidelně platím nájem. …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Umožnení pronajímateli vstupu do bytu

27.3.2018 - Dobrý den, prosím o sdělení, zda je majitel bytu/domu oprávněn požadovat ode …

Pronajatý byt

Opravy v pronajatém bytě

7.12.2017 - Dcera zije v pronajatem byte. Nyni se ji rozbila karma a termostat.Je pronajima…

Pronajatý byt

Pronajímatel bytu nevrátil věci

29.11.2017 - Dobry den potrebovala bych radu nevim jak dal meli jsme pronajaty byt najednou …

Pronajatý byt

Pronájem bytu neplatiči

24.11.2017 - Dobrý den, tři roky pronajímáme byt paní s malým dítětem. Smlouvu podepisujeme …

Pronajatý byt

Zaplacení opravy v pronajatém bytě

4.8.2017 - Dobrý den, mám potíže v pronajatém bytě s plynovou karmou. Již několikrát jsem …

Pronajatý byt

Odstranění tapet v nájemním bytu

14.7.2017 - Dobrý den. Nájemníci si nalepili tapety na zeď když jsem je požádala aby ty …

Pronajatý byt

Náhrada za psychickou újmu

7.7.2017 - Bydlime v dome francouzske spolecnosti.Dali nam ultimatum vystehovani nebot …

Pronajatý byt

Příspěvek na bydlení

14.6.2017 - Dobrý den chtěla jsem se zeptat, bydlim v pronájmu se třemi dětmi, jsem na MD …

Pronajatý byt

Povinnost pronajímatele bytu

6.6.2017 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda jako pronajímatel bytu jsem povinná …

Pronajatý byt

Zpět do Bydlení