Bydlení: Kauce ponížená o náklady na vymalování bytu

Kauce Pronajatý byt

Dobry den, pronajimatel se vraci do bytu, ktery bude rekonstruovat. Dohodli sme se, ze byt nemusime z tohoto duvodu vymalovat. Kdyz sme se ted bavili o vraceni kauce, tak rikal, ze naklady na malovani, nam z kauce strhne. Nebo, ze mame prijit byt vymalovat. Ma na takyto postup narok? Protokol o predani bytu mame, ze je vsechno v poradku.

Dobrý den,

součástí většiny smluv je podmínka, že nájemce byt předá v původním stavu. Byt lze předat ve stavu, kdy omítky odpovídají běžnému opotřebení. K tomu je potřeba zohlednit délku. Z Vašeho zadání vyplývá, že jste po skončení nájmu podepsali předávací protokol s tím, že byt se nachází v původním stavu. V takovém případě nese náklady na vymalování pronajímatel.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení