Bydlení: Majitel oddaluje vrácení kauce za byt

Pronajatý byt Vrácení kauce

Dobry den, s pritelem jsme vrátili byt pronajímateli bez jakýchkoliv závad. Majitel bytu nám tvrdí, že s kaucí nemáme počítat minimálně do dubna 2019, až mu prý přijde vyučtování za užívaní bytu. Je tento zpusob správny? Větsina lidí co znám, dostala zpět kauci do 30 dnů maximálně. Přijde mi divné, čekat na vyučtování půl roku.

Dobrý den,

ze zákona vyplývá, že kauce by měla být vrácena při skončení nájmu, nejpozději však do 1 měsíce od skončení najmu, pokud se nájemce a pronajímatel nedohodnou jinak.

Zpět do Bydlení