Bydlení: Nesouhlas s účtováním stočeného

Pronajatý byt

Dobrý den, bydlím v pronájmu, kde majitel má na pozemku žumpu, v nájemní smlouvě má napsáno, že měsíčně mi účtuje 300,-- za stočné. Mě by zajímalo zda má nárok účtovat stočné, když není napojený na kanalizaci a pokud ano tak v jaké výši a pokud ne tak jestli má nárok na úhradu nákladů spojených s vývozem žumpy (žádné takové ujednání ve smlouvě nemáme pouze máme ujednáno 3200,-- za služby), v této nemovitosti bydlí v jedné polovině majitel a druhou polovinu nemovitosti využívám já a moje rodina.? Poté v nájemní smlouvě stojí, že mi účtuje 300,-- měsíčně vodné a přitom nemá vodoměr, zajímalo by mě tedy zda má nárok na účtování vodného, a pokud ano v jaké výši např.na osobu a od čeho se cena vlastně odvíjí. Také se mi nezdá, že vyúčtování mi dal pouze ručně psané a chce po mě doplatek 4034,-- za veškeré služby jako roční vyúčtování. děkuji a doufám ve vaši brzkou odpověď s pozdravem Štefaniková

Dobrý den,

výši vodného a stočného stanovuje prodejce vody, tj. provozovatel vodovodů a kanalizací pro určitý region. Množství dodané vody se pak měří vodoměrem. Podle toho Váš pronajímatel vybírá vodné a stočné, jehož výši však nemůže sám ovlivnit. Pokud máte pochybnosti o správnosti jeho účtování, obraťte se nejlépe na provozovatele vodovodů a kanalizací.

Zpět do Bydlení