Bydlení: Majitel bytu po náš žádá prohlídky pro zájemce o koupi bytu

Spor s majitelem Pronajatý byt

Dobry den. S priatelom sme si minuly rok vzali do podnajmu byt v Prahe. Majitel ponuka byt na predaj ale zatial ho daval do podnajmu. Samozrejme ze zaujemcov ma a uz druhy krat chce po mne uskutocnit prehliadku bytu pre zaujemcov na kupu bytu. Ja s priatelom pracujeme 12hodinove smeny. Takze nam nevyhovuje vzdy termin obhliadky. Na to mi majitel odpovedal ze nevadi, ze ma klice. Ma na toto vsetko pravo? Dakujem za odpoved.

Dobrý den,

nájemce je povinen umožnit přístup do bytu pronajímateli za účelem prohlídky v době tří měsíců před skončením nájmu v přítomnosti nájemce a pronajímatele. Pronajímatel oznámí nájemci návštěvu v přiměřené době předem. V případě, že se jedná o prodej bytu, lhůta tři měsíce zde neplatí, avšak platí, že je vyžadována přítomnost nájemce i pronajímatele, pokud nájemce ke vstupu nedal předem souhlas.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení