Pracovněprávní nároky: Dočerpání dovolené ve výpovědní lhůtě

Dovolená

Dobrý den, rád bych se vás zeptal na dočerpání dovolené ve výpovědní lhůtě (dal jsem výpověď já jako zaměstnanec). Mám ještě 16 dní dovolené a výpovědní lhůta mi končí 31.12.2018. Můj dotaz zní, zda mám nárok na vyčerpání dovolené nebo mi to zaměstnavatel nemusí umožnit na základě personálního nedostatku, kde ostatním zaměstnancům je umožněno si vyčerpat dovolenou do konce roku?

Pěkný den,

čerpání dovolené určuje zaměstnavatel po předchozí domluvě se zaměstnancem. Při ukončení prac. poměru má zaměstnavatel několik možností, jak naložit s nevyčerpanou dovolenou. Její vyčerpání může zaměstnavatel zaměstnanci nařídit. Stejně tak ovšem může preferovat její proplacení, a to z důvodu naléhavého zájmu (např. nesežene za Vás náhradu).