Bezplatná právní poradna: Pracovněprávní nároky

Dovolená pokud pracuji na poloviční úvazek

18.12.2018 - Pracuji na poloviční úvazek 20 hodin tydne od pondělí do pátku po čtyřech …

Dovolená

Rozhodné období pro odstupné

14.12.2018 - Dobrý den, nám dotaz,zda se do průměrné mzdy rozhodného období pro výpočet …

Dovolená Nárok na odstupné

Nová smlouva až od ledna 2019

10.12.2018 - Dobrý den, 20.12. mi končí smlouva na dobu určitou. Muze mi zaměstnavatel dát …

Dovolená Pracovní smlouva

Kdy mi končí pracovní doba?

10.12.2018 - Dobrý den, mám podanou 2- měsíční výpovědní lhůtu, která končí 31 prosince. …

Pracovní doba Dovolená Spor se zaměstnavatelem

Zaměstnavatel po chce, abychom si vypsali dovolenou

10.12.2018 - Dobry den, pracuji v nepretrzitem provozu 12 hodinove smeny. Dva dny denni dva …

Dovolená

Krácení dovolené

7.12.2018 - Pracuji jako neonatologická sestra v nemocnici na zkrácený úvazek 0,7 od roku …

Dovolená

Nárok na dovolenou ve zkušební době a vrácení nákladů na zdravotní prohlídku

27.11.2018 - Dobrý den, jsem ve zkušební době a potřebovala bych volno na přestěhování.Zaměs…

Dovolená Lékařská prohlídka

Nárok na dovolenou ve zkušební době

26.11.2018 - Dobrý den,pracuji u zaměstnavatele na dobu určitou,tzn na jeden rok. Po dvou …

Dovolená

Nařízené neplacené volno

22.11.2018 - Dobrý den.Firma chce nařídit v pracovní dny mezi vánočními svátky zaměstnancům …

neplacené volno Dovolená

Nemám nárok na dovolenou?

20.11.2018 - Dobrý den,jsem u jednoho zaměstnavatele od 6.11.2017 na dobu určitou do …

Dovolená

Může mi zaměstnavatel neproplatit dovolenou nebo dát neomluvenou absenci?

15.11.2018 - Hezký den, jde mi pouze o dotaz. Dne 9. 11. jsem podepisovala skončení …

Ukončení pracovního poměru Dovolená

Neproplacená dovolená

15.11.2018 - Dobrý den, měla bych dotaz, má sestra byla dlouhodobě nemocná. před ukončením …

Dovolená Ukončení pracovního poměru

Dočerpání dovolené ve výpovědní lhůtě

6.11.2018 - Dobrý den, rád bych se vás zeptal na dočerpání dovolené ve výpovědní lhůtě (dal …

Dovolená

Špatně vypočítaná dovolená?

2.11.2018 - Dobrý den, nastupovala jsem do zaměstnání od 4.9.2018. Můj zaměstnavatel …

Dovolená

Je zaměstnavatel povinen po úmrtí manžela proplatit jeho zbývající dovolenou?

26.10.2018 - dobrý den je zaměstnavatel povinen po úmrtí manžela proplatit jeho zbývající …

Dovolená

Nárok na dovolenou

24.10.2018 - Dobrý den, zajímalo by mě, jaký mám nárok na dovolenou. K 31. 7. 2018 jsem …

Dovolená

Zaměstnavatel mi odebral dovolenou

23.10.2018 - dobrý den, doposud mám odpracovaný celý rok-3.12.2018 odcházím do předčasného …

Dovolená Předčasný důchod

Nárok na proplacení nevybrané dovolené

19.10.2018 - Jsem plně invalidni, pracuji u bezpečnostní agentury jako vrátný. Mam směny 2 …

Dovolená

Proplacení dovolené při odchodu do důchodu

19.10.2018 - Dobrý den! Trvalý pracovní poměr na dobu neurčitou, od 16.11.2017 jsem byl na …

Dovolená

Úroky za neproplacenou dovolenou

18.10.2018 - Pokud mi byvaly zamestnavatel neproplatil dovolenou ve vyplatnim terminu z …

Dovolená Ukončení pracovního poměru

Nevybraná dovolená při rizikovém těhotenství

15.10.2018 - Dobrý den, jsem zaměstnaná jako učitelka MŠ- na dobu neurčitou, a od srpna …

Dovolená

Zaměstnavatel neproplatil nevybranou dovolenou

15.10.2018 - Dobrý den, manžel před 3 měsici ukončil pracovní poměr(pracoval zde rok) a …

Dovolená Spor se zaměstnavatelem

Proplacení dovolené

10.10.2018 - Dobrý den, jsem momentálně na nemocenské. 24.11. nastupuji na mateřskou …

Dovolená Mateřská Nemocenská

Proplacení dovolené po ukončení pracovního poměru

12.7.2018 - Dobrý den, Přítel měl nárok na dovolenou a nevycerpal ji, měl v červenci kdy …

Dovolená Ukončení pracovního poměru

Proplácení dovolené před ukončením PP

12.7.2018 - Dobrý den.Jsem učitelka ZŠ, pracovní poměr od r 2010 a k 31.8.jsem dala …

Dovolená Ukončení pracovního poměru

Propustka na noční smenu

8.7.2018 - Dobrý den, chci se zeptat, jestli se vztahuje propustka na noční směnu, když …

Dovolená

Nárok na proplacení dovolené ve zkušební době

8.7.2018 - Nárok na dovolenou ve zkušení době. Dobrý den pracovní poměr začal 1.5.2018 a …

Dovolená Zkušební lhůta

Zaměstnavatel mi odmítá proplatit zbytek dovolené

28.6.2018 - Zdravim delam v praci od 14.12.2017 a ted koncim dne 29.6.2018 jenze me prej …

Dovolená

Proplácení náhrady za nevybranou dovolenou

28.6.2018 - Dobrý den, byla jsem v pracovním poměru po dobu 3 měsíců. Od 1.2.2018 do …

Dovolená Náhrada mzdy

Nárok na dovolenou při nemocích

25.6.2018 - Dobrý den, potřebuji vědět na kolik dní vznikl nárok na dovolenou. Prac.poměr …

Dovolená

Nárok na proplacení dovolené

25.6.2018 - Když jsem nastoupil do zaměstnání 7.3.2018 a pracovní poměr ukončil 18.5.2018 …

Dovolená

Dovolená za odpracovanou zkušební dobu

20.6.2018 - Dobrý den. Dal jsem vypoved bez udani duvodu, prac.pomer ukoncim po 2 mesicni …

Zkušební lhůta Dovolená

Čerpání dovolené před ukončením pracovního poměru

14.6.2018 - Dobrý den.Rád bych se zeptal,jestli mě může zaměstnavatel dva týdny před koncem …

Dovolená

Kdy vzniká nárok na dovolenou

13.6.2018 - Dobrý den! Chtěla jsem se zeptat od kdy sta jakých podmínek mi vzniká nárok na …

Dovolená

Čerpání dovolené před ukončením PP

13.6.2018 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat, na kolik dní mám nárok na dovolenou, když už …

Dovolená

Propadnutí staré dovolené

7.6.2018 - Dobrý den, z loňského roku jsem měla 9 dnů dovolené, tento měsíc mám na …

Dovolená

Nárok na dovolenou při nemocenské a výpovědi

7.6.2018 - Mojí kamarádce skončil pracovní poměr 31.5. 2018. Od 5. března 2018 do 6. dubna …

Dovolená

Okamžitá výpověď ze strany zaměstnance v neschopence

7.6.2018 - Dobrý den. Od února 2018 jsem na neschopence. Jsem po operaci a mám nějaké …

Ukončení pracovního poměru Dovolená

Čerpání dovolené ihned po ukončení PN

5.6.2018 - Dobrý den,oracuji v Bille jako prodavačka a mám ted neschopenku,chci se …

Dovolená Pracovní neschopnost

Výpověď a nárok na dovolenou při vyčerpání dovolené

4.6.2018 - Dobrý den, od ledna 2018 mám naplánovanou a řádně schválenou a zaplacenou …

Dovolená

Bezprostředně navazující pracovní poměr a dovolená

4.6.2018 - Bezprostředně navazující pracovní poměr a dovolená... Když ukončím ppv 12.6. a …

Dovolená

Nařízení směn na krátký a dlouhý týden

31.5.2018 - Dobrý den, obracím se na vás s tímto dotazem. Pracuji v denním provoze 12 …

Dovolená

Nárok na započítání dovolené ve výpovědní lhůtě

29.5.2018 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se mi standardně navyšuje nárok na …

Výpovědní lhůta Dovolená

Žádost o výstupní prohlídku v době dovolené

28.5.2018 - Dobrý den, může mě nadřízená osoba poslat na výstupní prohlídku v době řádné …

Lékařská prohlídka Dovolená

Nařízení dovolené z důvodu opravy

23.5.2018 - Dobry den, chci se zeptat zda li je možné, aby nám šéf nařídil dovolenou na …

Dovolená

Nárok na dovolenou při ukončení pracovního poměru

23.5.2018 - Můj pracovní poměr bude končit 31.8. O kolík se mi bude krátit dovolená?

Dovolená

Nařízená dovolená v době letních prázdnin

22.5.2018 - Dobrý den, pracuji v Mateřské školce a v době letnich prazdnin se pravidelně …

Dovolená

Proplacení nevyčerpané dovolené po PN

21.5.2018 - Dobry den jsem ve výpovědní lhůtě ktera mi končí 30.6. Ale jsem v pracovni …

Dovolená Pracovní neschopnost

Čerpání dovolené po dnech

18.5.2018 - Dobrý den, podala jsem výpověď s 2 měsíční lhůtou, takže v zaměstnání skončím …

Dovolená

Čerpání dovolené před ukončením smlouvy na dobu určitou

18.5.2018 - Dobrý den, k poslednímu květnu tohoto roku mi vyprší smlouva na dobu určitou. …

Dovolená Pracovní smlouva

Nárok na proplacení dovolené po ukončení smlouvy

15.5.2018 - Dobrý den , měla jsem smlouvu na dobu určitou, a to od 1.10.2017 do 30.4.2018. …

Dovolená Ukončení pracovního poměru

Nařízení čerpání dovolené po půl dnech

10.5.2018 - Dobrý den, zaměstnanci končí pracovní poměr 30. 6., má nárok ještě na 2 dny …

Dovolená

Dovolená nařízená zaměstnavatelem pět dní předem

3.5.2018 - Dobrý den,byla mi nařízena dovolená pouhých pět dnů předem a formou rozpisu.Je …

Dovolená

Nařízení dovolené z důvodu zrušení směny

2.5.2018 - Dobrý den, měla bych dotaz k proplácení svátku u noční směny. Pracuji v …

Dovolená

Smlouva na dobu určitou a dovolená

30.4.2018 - Dobrý den, měl bych dva jednoduché dotazy. 1) Pokud mám smlouvu na dobu …

Dovolená Pracovní neschopnost

Čerpání staré dovolené před odchodem do důchodu

30.4.2018 - Dobrý den.K 29.4.18 jsem ukončil pracovní neschopnost a k 30.4 pracovní poměr …

Dovolená

Čerpání dovolené před nástupem na mateřskou dovolenou

28.4.2018 - Dobry den, v puli cervence nastupuji na materskou dovolenou, v zamestnani …

Mateřská Dovolená

Krácení dovolené z důvodu PN

26.4.2018 - Dobrý den, mám u zaměstnavatele uzavřenou pracovní smlouvu na dobu určitou od …

Pracovní neschopnost Dovolená

Ukončení neschopenky z důvodu nařízeného čerpání dovolené

26.4.2018 - Dobrý den, jsem již druhým rokem zaměstnaná jako učitelka MŠ. Od poloviny …

Pracovní neschopnost Dovolená

Čerpání dovolené v případě, že za rok neodpracuji ani 60 dní

26.4.2018 - Zaměstnanec má smlouvu od 1.12.2017 do 30.4.2018, onemocněl 15.3.2018. Program …

Dovolená

Dovolená před odchodem do důchodu

26.4.2018 - Dobrý den.Dne 31.8.2018 odcházím do důchodu. Zbývá mi 10 dnů ŘD. Se zaměstnavat…

Dovolená

Nárok na proplacení dovolené při PN

24.4.2018 - Dobrý den, zaměstnanec nastoupil 1.5.17 na HPP a dne 5.10.17 onemocněl, …

Dovolená Pracovní neschopnost

Čerpání dovolené před nástupem na mateřskou

24.4.2018 - Dobry den. Pracuju v MS ale mam to od Up z projektu a takze na rok.ted na konci …

Dovolená

Ukončení PP ve zkušební době a nárok na dovolenou

21.4.2018 - Dobrý den, na konci dubna mi končí zkušební doba. Pokud se rozhodnu pracovní …

Ukončení pracovního poměru Zkušební lhůta Dovolená

Zaměstnavatel mi nařídil dovolenou

21.4.2018 - Dobrý den, zaměstnavatel nám dnes oznámil, že do konce června musíme mít …

Dovolená

Nárok na dovolenou

20.4.2018 - Vážení, do 31.3.2018 jsem byl zaměstnán na plný úvazek, 40h týdně, pětidenní …

Dovolená

Nárok na proplacení staré dovolené

19.4.2018 - Dobrý den mám dotaz,23.1.2018 jsem podal dvouměsíční výpověď, zůstala v …

Dovolená

Čerpání dovolené ve výpovědní lhůtě

19.4.2018 - Dobrý den, dotaz na čerpání staré dovolené za rok 2017. Od 1.4. - 31.5. běží …

Dovolená Výpovědní lhůta

Neprodloužení pracovní smlouvy a nevyčerpaná dovolená

18.4.2018 - Jsem na nemocenské,nyní mi končí roční prac. smlouva ,zaměstnavatel mi ji …

Dovolená

Nadřízená mi neschválila dovolenou

17.4.2018 - Dobrý den, prosím o radu. Měla jsem dlouho dopředu (cca půl roku) plánovanou …

Dovolená

Vliv odpracovaných hodin na krácení dovolené

16.4.2018 - Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně dovolené. 2.1. 2018 jsem nastoupila do …

Dovolená

Proplacení dovolené po skončení pracovního poměru

13.4.2018 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně nároku na proplacení dovolené po …

Dovolená Ukončení pracovního poměru

Výpočet dovolené u polovičního úvazku

12.4.2018 - Dobrý den, měla bych prosbu nevím jak správně vypočítat dovolenou v roce …

Dovolená

Nevyčerpaná dovolená před odchodem do důchodu

12.4.2018 - Dobrý den,jsem na neschopence a 4.5.2018 nastupuji do starobního důchodu a …

Dovolená

Nárok na čerpání dovolené ve výpovědní lhůtě

12.4.2018 - Dobrý den, výpovědní lhůta mi končí 30. 4. 2018, mám ještě nárok na 10 dnů …

Výpovědní lhůta Dovolená

Dovolená ve státní svátek

9.4.2018 - Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli má zaměstnavatel právo chtít po …

Státní svátek Dovolená

Nárok na dovolenou před odchodem do důchodu

9.4.2018 - Dobrý den, odcházím do důchodu 9.8. a účetní mi napsala, že mám nárok jen na 7 …

Dovolená

Krácení dovolené a nemocenská

9.4.2018 - K 1.3.2018 jsem dal vypoved ...Bylo my receno ze mam 16 dbi dovolene a 2mesicni …

Nemocenská Dovolená

Možnost výběru dovolené namísto jejího proplacení

6.4.2018 - Podala jsem 27.3.2018 výpověď z pracovního poměru, s tím, že si ve výpovědní …

Dovolená

Nárok na dovolenou při práci přes agenturu

6.4.2018 - Dobrý deň,pracujem tu,v Ceskej republike rok pod agentúrov.Pracujem na …

Dovolená Práce přes agenturu

Dovolená a nástup na mateřskou

6.4.2018 - Dobrý den, pracuji ve firmě 10 let. V prosinci minulého roku jsem otěhotněla. …

Mateřská Dovolená

Jakým způsobem se proplácí dovolená?

6.4.2018 - Dobrý den, mám výměr 22000 základ.+12000Kč pohyblivá složka. Po 5letech ve …

Dovolená

Krácení dovolené při nemocenské

6.4.2018 - hezky den.chci se zeptat mam nemocenskou od 8.11.2017 a potrva do konce června …

Dovolená Nemocenská

Nárok na dovolenou před nástupem na mateřskou

6.4.2018 - Dobrý den, zaměstnankyně nastoupila na nemocenskou 5.1.2018 (rizikové …

Mateřská Dovolená

Nárok na dovolenou při rodičovské dovolené

5.3.2018 - Dobrý den, na kolik dní dovolené budu mít nárok za rok 2017 a 2018? Nastoupila …

Rodičovská Dovolená

Výpověď podaná během dovolené

5.3.2018 - Dobrý den....mám dotaz jsem na nemocenské a po ukončení neschopenky musím řádně …

Dovolená Ukončení pracovního poměru

Vybrání dovolené při výpovědi

5.3.2018 - Dobrý den, otázka ohledně dovolené. Výpověď mi začína 1.4.2018 a končí …

Dovolená

Nárok na dovolenou při ukončení pracovního poměru

5.3.2018 - Dobrý den.Jsem na nemocenské 2mesice.Mam 5dni staré dovolené z loňského roku a …

Dovolená

Nárok na proplacení dovolené při mateřské

5.3.2018 - Dobrý den jsem na neschopence od 11. ledna (rizikové) na mateřskou nastupuji v …

Dovolená

Krácení dovolené kvůli návštěvě lékaře

20.2.2018 - Může zaměstnavatel krátit dovolenou z důvodu návštěvy lékaře?

Dovolená Lékařská prohlídka

Proplácení nevybrané dovolené

7.12.2017 - Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat na dovolenou. Nastoupila jsem 1.10.2016,kon…

Dovolená

Dovolená při čerpání nemocenské

7.12.2017 - Dobry den. 23.1 2017,jsem začal marodit-rakovina.Čerpáni nemocenskeho,mi končí …

Dovolená

Nárok na dovolenou po návratu z pracovní neschopnosti

4.12.2017 - Dobrý den, známý ve zkušební době utrpěl pracovní úraz a byl od 14.1.2017 do …

Dovolená

Propustka z práce kvůli hlídání dítěte

25.11.2017 - Dobrý den, chci se zeptat, zda má přítel nárok na propustku ze zaměstnání, …

Dovolená

Výpočet dovolené v novém zaměstnání

24.11.2017 - Dobrý den. Nastoupila jsem do práce 2.10.2017 první pracovní den byla neděle …

Dovolená

Návrat po rodičovské dovolené

23.11.2017 - Dobrý den, mám dotaz ohledně dovolené. 1.10.2017 jsem se vrátila po rodičovské …

Rodičovská Dovolená

Nárok na dovolenou ve zkušební době

24.11.2017 - Dobrý den,odpracovala jsem dva měsíce ve zkušební době,mám nárok na dovolenou?

Dovolená

Náhradní volno bez udání důvodů

23.11.2017 - zaměstnanec ve zkušební době oznámil zaměstnavateli, že si bere náhradní volno …

Náhradní volno Dovolená

Ukončení pracovního poměru a vybrání dovolené

24.11.2017 - Dobrý den,dne 17.12.2017 nastupuji do predcasneho duchodu.Pracovni pomer mi …

Dovolená

Délka dovolené - smlouva na dobu neurčitou

23.10.2017 - Dobrý den.Nastoupila jsem 6.3.2017 do zaměstnání, prozatím na 6 měsíců, tedy do …

Dovolená

Proplacení zbylé dovolené

31.7.2017 - Dobrý den, dva měsíce před skončením smlouvy jsem řekla vedoucí, že chci …

Dovolená

Proplacení dovolené v nemocenské

31.7.2017 - Dobrý den, ráda bych se informovala o svých možnostech. Dne 7.5. se mi stal …

Dovolená

Nárok na více dní volna

31.8.2017 - Dobrý den. V práci chodíme na dvanácti hodinové směnny (dva dny ranní 6:00 do …

Dovolená

Dovolená ve výpovědní lhůtě

31.8.2017 - Manžel je výpovědní lhůtě, která končí 31.7.2017. Bohužel je objednán na 31.7. …

Dovolená

Výše dovolené po neschopence

31.8.2017 - z čeho se vypočítává výše dovolené pokud jsem byla před jejím čerpáním na …

Dovolená

Průměr k proplacení dovolené

31.8.2017 - Náš zaměstnanec je na PN od 9/2016 doposud a nyní mu byla přiznaná invalidita …

Dovolená

Částka k proplacení nevyčerpané dovolené

4.8.2017 - Dobrý den.dala jsem výpověď která mi končí k 31.7 2017.paní šéfová mi chce …

Dovolená

Proplacení zbylých dnů dovolené

4.8.2017 - Dobrý den, se zaměstnavatelem jsme 14.7.2017 ukončili můj pracovní poměr …

Dovolená

Dovolená před nástupem do důchodu

4.8.2017 - Dobrý den, chci se zeptat na pčet dní dovolené. Jsem zaměstnána u jednoho …

Dovolená

Proplacení letenky za zrušenou dovolenou

31.8.2017 - Dobry den. Prosim o radu. Mel jsem radne nahlasenou dovolenou od unora 2017. …

Dovolená

Zrušení dovolené pro nemoc

31.8.2017 - Dobrý den, v měsíci březnu kdy se v zaměstnání plánovala dovolená na léto, jsem …

Dovolená

Nárok na proplacení celé dovolené

27.7.2017 - Dobrý den, prosím o radu jestli má nárok odvolaný ředitel z funkce, který od …

Dovolená

Zrušení naplánované dovolené

27.7.2017 - dobry den chtela bych se zeptat jestli mi muze zamesnavatel zrusit planovanou …

Dovolená

Průměr k proplacení dovolené

27.7.2017 - Dobrý den, jaký použiji průměr na proplacení dovolené zaměstnanci za červen …

Dovolená

Dovolená za neodpracovaný rok

27.7.2017 - Dobrý den, od 1.7. do 31.8. mi běží 2 měsíční výpovědní lhůta. U zaměstnavatele …

Dovolená

Nárok na dovolenou u půl úvazku

27.7.2017 - Dobrý den, od 23.1.2017 jsem zaměstnaná na 0.5 úvazek na dobu neurčitou. V …

Dovolená

Dovolená za odpracované dny

27.7.2017 - dobrý den nastoupil sem do zaměstnání 7.2. a ve firmě mi spočítali že mám nárok …

Dovolená

Dovolená po evidenci na ÚP

27.7.2017 - Zaměstnanec byl do 13.11.2016 evidován na úřadu práce, do zaměstnání u nás …

Dovolená

Přečerpání dovolené

20.7.2017 - dobry den, od27.3.2017-30.6.2017 jsem byla v pracovni neschopnosti.pracovni …

Dovolená

Dovolená při výpovědi z organizačních důvodů

16.7.2017 - Musím vybrat dovolenou, když jsem dostala výpověd z organizačních důvodů …

Dovolená

Dovolená v novém zaměstnání

16.7.2017 - Dobrý den, k 31.7.17 mi bude ukončenPP. Od 1.8. bych měla nastoupit do nového …

Dovolená

Proplacení dovolené u skončení poměru dohodou

14.7.2017 - Dostal jsem výpověď dohodou mám nárok na proplacení dovolené děkuji Botcha

Dovolená

Dovolená po skončení mateřské

14.7.2017 - Dobrý den, od 22.2.17 jsem na pracovní neschopnosti z důvodu rizikového …

Dovolená

Dovolená po ukončení neschopenky

14.7.2017 - Dobrý den, má prac.neschopnost trvala od12/2016 doposud,cca 7 měsíců.V tomto …

Dovolená

Zrušení dovolené při podání výpovědi

14.7.2017 - Dobrý den, Mám od ledna schválenou dovolenou a jedu v srpnu na dovolenou. …

Dovolená

Proplacení dovolené u nové smlouvy

14.7.2017 - Zdravím.K 30.6 končím pracovní poměr.Mám 19 dní dovolené, ktera mi bude …

Dovolená

Nárok na dovolenou v roce 2017

13.7.2017 - Dobrý den, nastoupila jsem do zaměstnání dne 03. 04. 2017 (01. a 02. 04 byla …

Dovolená

Proplacení dovolené u mateřské

10.7.2017 - Dobrý den, od 4.5.jsem na neschopence,riz.tehotenství. dovolenou jsem ještě …

Dovolená

Termín proplacení dovolené

10.7.2017 - Dobrý den, v dubnu jsem dala výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Prac. …

Dovolená

Proplacení dovolené při ukončení smlouvy

10.7.2017 - Dobrý den, nechci prodlozit smlouvu u zamestnavatele, budu mit nárok jen na 45% …

Dovolená

Dny krácení dovolené

7.7.2017 - Dobrý den, chtěla bych de zeptat o kolik dnů se mi bude krátit dovolená v …

Dovolená

Nárok na dovolenou za pracovní neschopnost

7.7.2017 - Dobrý den. Byl jsem v pracovní neschopnosti od 9.6.2016 až do10.6.2017. Jaký …

Dovolená

Zaměstnavatel odmítá proplatit dovolenou

7.7.2017 - Dobry den, zajimalo by me jestli mam pravo zadat po zamestnavateli aby mi …

Dovolená

Nárok na dovolenou u dohody

7.7.2017 - Dobry den, chcem sa spytat na kolko dni dovolene mam narok ked som u toho …

Dovolená

Zrušení dovolené při výpovědi

7.7.2017 - Dobrý den, mám dotaz ohledně dovolené. Do práce jsem nastoupil 2.5.2017 bez …

Dovolená

Převod dovolené u nového zaměstnance

7.7.2017 - Převedení dovolené k čerpání u nového zaměstnavatele při změně zaměstnání: máme …

Dovolená

Čerpání dovolené po neschopence

7.7.2017 - Dobrý den,od 2.3.2017 jsem na neschopence,která bude ukončena 1.7.1017. Mám již …

Dovolená

Povinnosti proplacení dovolené

15.6.2017 - Jsem ve výpovědní lhůtě. Z důvodu pracovní neschopnosti nestihnu vyčerpad …

Dovolená

Zaměstnavatel neoprávněně krátí dovolenou

30.6.2017 - Dobrý den chtěla bych se zeptat pracují v ukole a tento měsíc jsem nesplnila …

Dovolená

Přerušení dovolené

30.6.2017 - Dobrý den chtěla jsem se zeptat zdá muzu v průběhu celozavodni dovolené tuto …

Dovolená

Nárok na dovolenou u doby neurčité

30.6.2017 - Dobrý den.Mám dotaz ohledně nároku na dovolenou.Od 6.2.2017 do 4.6.2017 …

Dovolená

Zaměstnavatel krátí dovolenou

30.6.2017 - Dobrý den, chci se informovat. Na nemocenské jsem byla od 29.12.2016 do …

Dovolená

Dovolená při nástupu na mateřskou

19.6.2017 - Dobry den, jsem agrnturni zamestnanec jiz 7 let a pracovni smlouvy mam vzdy na …

Dovolená

Krácení dovolené v pracovní neschopnosti

23.6.2017 - Dobrý den,jsem v pracovní neschopnosti od 2.3.2017 a předpoklad ukončení, je …

Dovolená

Právo na krácení dovolené

23.6.2017 - Dobrý den,jsem nemocná od 20.3.-27.7.2017 Mají nárok krátit mi dovolenou? Mám …

Dovolená

Krácení dovolené za nemocenskou

23.6.2017 - Dobrý den,chci se zepta. Nemocenská od 8.12.2016-do 31.5.2017. O kolik dní se …

Dovolená

Proplacení dovolené u odchodu do důchodu

23.6.2017 - jdu do duchodu a mam ještě letošní dovolenou,proplati mne firma část dovolene?L…

Dovolená

Nárok na dovolenou po pracovní neschopnosti

23.6.2017 - Dobrý den, učím na jedné škole pět let. Letos jsem utrpěla úraz a od 15.1. jsem …

Dovolená

Vybrání dovolené po ukončení nemocenské

23.6.2017 - Podala jsem vypověd od 1.6.2017- 31.7.2017,Nyní jsem na marodce od 19.5.2017-b…

Dovolená

Krácení dovolené za pracovní neschopnost

15.6.2017 - Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem v neschopnosti od 31.10.2016 do 30.6.2017 …

Dovolená

Odmítnutí proplacení dovolené

15.6.2017 - Dobrý den, chtěla bych se informovat jak je to s nárokem nevybrané dovolené. …

Dovolená

Čerpání dovolené u doby určité

15.6.2017 - Dobrý den, Mám pracovní smlouvu na dobu určitou do 31.8.2017( od 1. 9. …

Dovolená

Výpočet dovolené po nemocenské

14.6.2017 - Jsem učitelka ZŠ. V dubnu, květnu a červnu jsem na dlouhodobé nemocenské. K …

Dovolená

Výpočet dovolené za pracovní neschopnost

14.6.2017 - Dobrý den,dne 13.3.2017 jsem nastoupil do zaměstnání a 26.5.2017 jsem toto …

Dovolená

Dovolená při výpovědi ze zdravotních důvodů

14.6.2017 - od 2.ledna marodím a chci v práci skončit na dohodu ze zdravotních důvodů.mám …

Dovolená

Nárok na dovolenou za nemocenskou

26.6.2017 - Dobrý den. Mám na Vás dotaz ohledně dovolené. Do nové práce jsem nastoupila 1.3 …

Dovolená

Dovolená ve výpovědní době

26.6.2017 - Dobrý den, Jsem už 2. měsíce v neschopnosti po operaci. Koncem tohoto měsíce …

Dovolená

Dovolená při ukončení zaměstnání

26.6.2017 - Dobrý den.Byla jsem v PN 3 měsíce (3 roky mám růžovku,měla jsem zraněný …

Dovolená

Neumožnění čerpání dovolené

26.6.2017 - Dobrý den Dal jsem výpověd a vznilk mi nárok na dovolenou v počtu 6dní.Zaměstn…

Dovolená

Nárok zaměstnanců na dovolenou

7.6.2017 - ZAMĚSTNANCÍ ODPRACUJÍ OD 1.1.2017 DO 30.6+.2017 KDY PODNIK KONČÍ.NA KOLIK DNI …

Dovolená

Počet dní dovolené za rok u doby určité

6.6.2017 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kolik dnů dovolené mám nárok v roce 2017, …

Dovolená

Čerpání dovolené po skončení RD

6.6.2017 - Dobrý den.mam dotaz ohledně dovolené ta tok 2016.byla jsem od 14.5 2016 do …

Dovolená

Proplacení dovolené po ukončení mateřské

7.6.2017 - Dobry den, chci se zeptat, jak urcujou nebo pocitaj proplaceni dovolene po …

Dovolená

Krácení dovolené a její výpočet

7.6.2017 - Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně krácení dovolené. Jsem pedagogick…

Dovolená

Výpočet nároku na dovolenou

26.6.2017 - Dobrý den, v roce 2016 jsem měla nemocenskou v době 2.5.-6.11.2016 Od 7.11.2016 …

Dovolená

Dovolená během víkendu

26.6.2017 - Dobrý večer, dělám v supermarketu Kaufland a mám směny i přes víkend..jednou …

Dovolená

Neproplacení nevyčerpané dovolené

29.6.2017 - Dobrý den, dcera má uzavřený pracovní poměr na dobu určitou, který končí …

Dovolená

Dovolená při rodinných záležitostech

24.5.2017 - 3.4 -4.4.2017 jsem bila na poh°bu sesttře na Slovensku a ke konci měsíce jsme …

Dovolená

Nárok na proplacení dovolené

24.5.2017 - Dobrý den , jsem invalidní III. stupně a pracuji v chráněné dílně na šest …

Dovolená

Čerpání dovolené při ukončení pracovního poměru

24.5.2017 - Dala jsem výpověď bez udání důvodu, prac. poměr ukončím po dvouměsíční lhůtě …

Dovolená

Čerpání neplaceného volna

24.5.2017 - Dobrý den,pracuji jako asistent pedagoga v MŠ. Chci se zeptat,zda si mohu po …

Dovolená

Nárok na dovolenou po výpovědi

8.5.2017 - Nastoupila jsem do noveho zamestnani 1.3.2017. Nyni jsem dala k 30.4.2017 …

Dovolená

Zkrácení dovolené kvůli nemocenské

8.5.2017 - Dobrý den,prosím o radu. V loňském roce jsem marodila od 29.8.2016.-31.10.2016,…

Dovolená

Ukončení živnosti zaměstnavatele bez výpovědi

10.5.2017 - Dobrý den,chtěla jsem se zeptat.Jsem ted na mateřské a chtěla jsem nastoupit na …

Dovolená

Proplacení dovolené při ukončení dohodou

5.5.2017 - Dobrý den, ukončil jsem prac. poměr dohodou k 28:3.2017. Kolik dní dovolené mi …

Dovolená

Nárok na čerpání dovolené ve zkušební době

5.5.2017 - Dobrý den jsem ve zkušební době od 28.2.2017.Chci se zeptat mám nárok na …

Dovolená

Čerpání dovolené u polovičního úvazku

5.5.2017 - Dobrý den, jsem zaměstnaná na poloviční úvazek, s možností odpracovat hodiny …

Dovolená

Neumožnění vyčerpání zbylé dovolené

3.5.2017 - Dobrý den, jsem ve výpovědní lhůtě.Pracovní poměr mi konční k 31.5.2017, mám …

Dovolená

Dovolená v případě odpracovaných 3měsíců

3.5.2017 - Dobrý den. 31.3.2017 mi zaměstnavatel neprodloužil pracovní smlouvu,čímž si …

Dovolená

Nárok na dovolenou při výpovědi dohodou

3.5.2017 - Dobrý den,chtěla bych se zeptat - ke 4.4.2017 jsem dala výpověď dohodou,mám …

Dovolená

Dovolená po 2 odpracovaných měsících

3.5.2017 - Dobrý den, chci se zeptat: Chci dát výpověď k 1.5. 2017. Vychází mí že z …

Dovolená

Nárok na dovolenou po ukončení neschopenky

3.5.2017 - nárok na dovolenou po neschopence Dobrý den, ve firmě pracuji 20 let, od …

Dovolená

Krácení dovolené kvůli kratší pracovní době

28.4.2017 - dobrý den mám smlouvu od 1.1.2017 do 31.12.2017 pracovní doba je podle …

Dovolená

Možnosti čerpání dovolené ve výpovědní lhůtě

28.4.2017 - Dobrý den, k 30.6.2017 budu dávat výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou. …

Dovolená

Dovolená při nerovnoměrné pracovní době

3.5.2017 - Dobrý den, je možné, aby nám zaměstnavatel při nerovnoměrné pracovní době, …

Dovolená

Žádost o podporu během čerpání dovolené

26.4.2017 - Dobry den, pracuji jako barman a 31.3.2017 jdu naposledy do praci.Vypoved byla …

Dovolená

Neumožnění čerpání dovolené ve výpovědní lhůtě

26.4.2017 - Dobrý den, měl bych dotaz. Pokud dal kolega výpověď a je ve výpovědní 2 …

Dovolená

Odebrání dovolené za dobu pracovní neschopnosti

26.4.2017 - Dobrý den, jsem zaměstnaná na dobu určitou od 14.října 2016 do 30.března 2017 . …

Dovolená

Nárok na dovolenou během pracovní neschopnosti

26.4.2017 - Dobry den, vznika narok na dovolenou behem pracovni neschopnosti?

Dovolená

Nepřevedení dovolené do dalšího roku

19.4.2017 - dobrý den, mam dotaz. pracuji jako pomocná kuchařka v restauraci od 1.9.2016 a …

Dovolená

Použití předchozí dovolené

28.4.2017 - Dobrý den mám dotaz v roce 2016 jsem nastoupil 23.11 do nové práce za Listopad …

Dovolená

Proplacení dovolené ve výpovědní lhůtě

28.4.2017 - Dobry den, chtela jsem se zeptat jak je to s dovolenou ve vypovedni lhute. …

Dovolená

Proplacení dovolené z předchozího roku

28.4.2017 - Dobrý den, mám z minulého roku ještě 12 dní dovolené. Je možné aby mi ji …

Dovolená

Dovolená při odchodu do starobního důchodu

28.4.2017 - Dobrý den, prosím o sdělení na kolik dnů dovolené mám nárok při odchodu do …

Dovolená

Krácení dovolené dle odpracovaných hodit

28.4.2017 - Mám smlouvu na 120 hodin měsíčně. Zaměstnavatel mě krátí dovolenou že je …

Dovolená

Pracovní úvazek v Německu

19.4.2017 - Dobrý den. Pracuji v Německu na zkrácený pracovní úvazek 90 hodin měsíčně/855€ …

Dovolená

Dovolená při nástupu do zaměstnání v průběhu měsíce

5.4.2017 - Dobrý den, zajímalo by mě, jak je to v situaci, když nastupuju do zaměstnání od …

Dovolená

Nárok na dovolenou při odchodu na mateřskou

5.4.2017 - Dobrý den, od 13.12.2016 jsem na neschopence z důvodu těhotenství.Od 10.3. 2017 …

Dovolená

Krácení dovolené kvůli z důvodu nemocenské

5.4.2017 - Dobrý den,jak je to s krácením dodatkové dovolené z důvodu nemocenské?Pracuji v …

Dovolená

Proplacení dovolené za předchozí rok

31.3.2017 - Dobry den,chci se zeptat,minuly rok jsem odpracovala priblizne dva dny,mam …

Dovolená

Vybrání dovolené ve výpovědní lhůtě

31.3.2017 - Dobrý den,chtěl bych se zeptat na kolik dní mám nárok na dovolenou.Jsem …

Dovolená

Nárok na dovolenou při výpovědi ze zdravotních důvodů

31.3.2017 - Dobrý den, dostal jsem výpověď od zaměstnavatele ze zdravotních důvodů s …

Dovolená

Nárok na část dovolené po výpovědi

31.3.2017 - dobry den chci se zeptat k 1.3.2017 jsem dala vypoved ,mam narok na nejakou …

Dovolená

Naoprávněné nařizování dovolené

31.3.2017 - Prosím, Zaměstnavatel nám nutí dovolenou, když nema pro nás práci!!!Od počátku …

Dovolená

Počet dnů zbývající dovolené

31.3.2017 - Dobrý den. Prosím o radu. Z roku 2010 mi zbývá u zaměstnavatele 10 dnů dovolené …

Dovolená

Dovolená při práci 2 hodin denně

20.3.2017 - pracuji denně pouze 2 hod.mám nárok na dovolenou

Dovolená

Krácení dovolené za neodpracovaný měsíc

20.3.2017 - Dobrý den, mám dotaz ohledně krácení dovolené. Do zaměstnání jsem nastoupil v …

Dovolená

Čerpání dovolené při odchodu do nového zaměstnání

20.3.2017 - Dobrý den, pracovní smlouva mi končí posledního března a od dubna nastupuji do …

Dovolená

Nárok na celou dovolenou

21.2.2017 - Prosím, kolik musím odpracovat dnů nebo hodin abych mě nárok na celou dovolenou …

Dovolená

Nárok na dovolenou, částečný důchod

28.2.2017 - Dobrý den, pracuji v chráněné dílně, mám částečný důchod, pracuji pouze v …

Dovolená

Proplacení nevyčerpané dovolené

28.2.2017 - Dobrý den, prosím o radu jestli mám nárok na proplacení nevyčerpané dovolené. …

Dovolená

Vykázání neplaceného volno namísto dovolené

1.3.2017 - Dobrý den, v listopadu 2016 jsem podala výpoveď z pracovního poměru, který byl …

Dovolená

Nárok na dovolenou po neschopence

16.3.2017 - Dobrý den,chtěl bych se zeptat. Jsem od 9.1.2017 do 6.3.2017 neschopence.Dal …

Dovolená

Převod dovolené

23.2.2017 - Dobrý den,v prosinci jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou. Chtěla jsem , …

Dovolená

Nárok na dovolenou před odchodem ze zaměstnání

23.2.2017 - Dobrý den, o nárocích na dovolenou se lze dočíst ve spoustě článcích, nikde se …

Dovolená

Nárok na náhradu mzdy za dobu čerpání dovolené

10.2.2017 - Vážení, mám pracovně právní problém a moc vás prosím o pomoc. Jsem učitelka. …

Dovolená

Nárok na dovolenou

10.2.2017 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na kolik dnů dovolené bude mít nárok učitel …

Dovolená

Krácení dovolené při výpovědi

9.2.2017 - Dobrý den,může mi zaměstnavatel krátit dovolenou z důvodu výpovědi?Výpověď byla …

Dovolená

Krácení dovolené

9.2.2017 - Dobrý den, v roce 2016 jsem byla na rodičovské dovolené, do zaměstnání jsem …

Dovolená

Nárok na dovolenou

8.2.2017 - Dobry vecer,chci se zeptat zda mam narok na dovolenou kdyz marodim od 10.8.2016 …

Dovolená

Nařízená dovolená zaměstnavatelem

8.2.2017 - Dobrý den, pracuji v nepřetržitém provozu na záchranné službě. Zaměstnavatel …

Dovolená

Nárok na čerpání dovolené

8.2.2017 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ,když jsem do zaměstnání nastupovala 8.11.2016 …

Dovolená

Využití přesčasů jako náhradní volno

30.1.2017 - Dobrý den, mám dva dotazy v jednom. Mám fixní měsíční plat. Ve smlouvě je …

Dovolená

Krácení dovolené za období nemocenské

9.2.2017 - Dobry den chci se zeptat Nemocenska od 20:6.2016 - 20,11.2016 mam 12,5 dovolene …

Dovolená

Termín pro proplacení dovolené

9.2.2017 - Dobry den chtel jsem se zeptat jestli mi muze byt proplacena dovolena z r.2015 …

Dovolená

Nárok na dovolenou při zkušební době

13.1.2017 - Mám nárok na dovolenou,když dělám na čtyři hodiny denně,a ve zkušební době.

Dovolená

Nárok na dovolenou při nemocenské

13.1.2017 - Dobrý den, mám nárok na dovolenou v roce 2016, když nemoc trvala od 2.12.2015 …

Nemocenská Dovolená

Nařízené volno zaměstnavatelem

13.1.2017 - DOBRÝ DEN. Zaměstnavatel mi nařídil měsíční volno z důvodu, že je málo práce. …

Dovolená

Převedení dovolené při pracovní neschopnosti

16.12.2016 - Dobrý den 5.10.2015 jsem utrpěl pracovní úraz a ještě stále jsem v léčení, …

Dovolená

Neumožnění vybrání dovolené

8.12.2016 - Moje paní je ve výpovědi, konec poměru je 31.12.2016. Zůstatek dovolené má 8 …

Dovolená

Nárok na dovolenou ve zkušební době

30.11.2016 - Jsem ve zkušební době, mam nárok na dovolenou, děkuji.

Dovolená

Nárok na dovolenou po dobu nemocenské

31.10.2016 - Jsem od 20.4.2016 v pracovní neschopnosti, pracovní úraz polit kyselinou na …

Dovolená

Výpočet dovolené

26.8.2016 - dobrý den,chtěla bych se zeptat na kolik dní mám nárok na dovolenou,když jsem …

Dovolená

Proplacení dovolené

27.7.2016 - Dobrý den.chci se poptat dala jsem výpověď dvouměsíční a chci si vybrat …

Dovolená