Bezplatná právní poradna: Pracovněprávní nároky

Zaměstnavatel mi chce strhnout špatně vydanou dietu zaměstnanci

17.12.2018 - Dobrý den ,jsem podíratel ČID 1. stupně a pracuji na plný úvazek jako strážný …

Spor se zaměstnavatelem

Můžu podat výpověď pro neplacení mzdy?

14.12.2018 - Dobrý den, jsem v pracovní neschopnosti a zaměstnavatel mi dosud nezaplatil …

Nevyplacená mzda Mzda Spor se zaměstnavatelem

Zaměstnavatel blokuje výplatu diet

13.12.2018 - Dobrý den, může mi zaměstnavatel blokovat výplatu diet z důvodu mého podání …

Nárok na diety Spor se zaměstnavatelem

Dluží mi 38 000 Kč na mzdě

11.12.2018 - Dobrý den, před osmi lety jsem pracoval u firmy E... a.s., která mi posléze …

Nevyplacená mzda Spor se zaměstnavatelem

Okamžitá výpověď z bytu

10.12.2018 - Dobrý deň, pracujem pre personálnu agentúru v CZ. Po príchode nám firma …

Ukončení pracovního poměru Spor se zaměstnavatelem

Kdy mi končí pracovní doba?

10.12.2018 - Dobrý den, mám podanou 2- měsíční výpovědní lhůtu, která končí 31 prosince. …

Pracovní doba Dovolená Spor se zaměstnavatelem

Nevyplacené bolestné

7.12.2018 - Dobry den, syn mel 18.10/pracovni uraz. Malicek leve ruky. Ma ho zlomeny a byl …

Spor se zaměstnavatelem Pracovní úraz

Ze mzdy je strhávaná exekuce

4.12.2018 - dobry den, zamestnavatel mi strhaval ze mzdy prednostni exekuci [zdrav.poj.] a …

Ostatní Spor se zaměstnavatelem

Vedoucí zapomněl přepsat výkaz

30.11.2018 - Dobrý den.V září 2018 jsem ke konci měsíce onemocněl a napsal jsem vedouvímu,že …

Ostatní Spor se zaměstnavatelem

Zaměstnavatel odmítá rehabilitaci proplatit

30.11.2018 - Dobrý den. Ortoped mi nařídil rehabilitaci, mám pružnou pracovní dobu (s pevnou …

Ostatní Spor se zaměstnavatelem Lékař

Přišla mi pouze 1/3 výplaty

29.11.2018 - Dobrý den, zaměstnavatel mi neplatil příplatek za sobotu během několika měsíců. …

Spor se zaměstnavatelem Ukončení pracovního poměru

Uznání propustky zaměstnavatelem

30.10.2018 - Dobrý den, byl jsem se synem v Pedagogycko psychologické poradne, propustku mi …

Spor se zaměstnavatelem Náhrada mzdy

Změnili mi pracovní náplň

25.10.2018 - Dobrý den, mám ID 1. stupně, nyní pracuji v Chráněné dílně. Nastupovala jsem k …

Ostatní Spor se zaměstnavatelem Pracovní smlouva

Vedoucí střediska ovlivňuje navýšení mzdy

25.10.2018 - hezký den, chtěl bych se zeptat do jaké míry může vedoucí střediska ovlivňovat …

Ostatní Spor se zaměstnavatelem

Neplatí mi přesčasy

18.10.2018 - Pracuji jako pomocny delnik v soukromé firmě.Jsem v insolvenci.Pracuji řadne u …

Spor se zaměstnavatelem Práce přesčas

Externí firma oznámila, že se k pátku končí

16.10.2018 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem pod externí firmou výstupní kontroly. V …

Výpovědní lhůta Spor se zaměstnavatelem

Zaměstnavatel neproplatil nevybranou dovolenou

15.10.2018 - Dobrý den, manžel před 3 měsici ukončil pracovní poměr(pracoval zde rok) a …

Dovolená Spor se zaměstnavatelem

Náhrada mzdy za státní svátek

12.10.2018 - Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, mám se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní …

Státní svátek Spor se zaměstnavatelem Pracovní doba

Vyplacení diet za každý odpracovaný den v Německu

12.10.2018 - Dobrý den, Chci se zeptat, jestli zaměstnavatel - zahraniční pracovní …

Spor se zaměstnavatelem Ostatní

Zaměstnavatel nedodržuje pokyny bezpečáka

25.6.2018 - Dobrý den pracuji ve firmně Lst Trhanov divize Veselí nad Moravou jako dělník …

Spor se zaměstnavatelem

Spoluúčast na škodě pracovní dodávky

31.7.2017 - Dobrý den měl bych na vás dotaz mám problem v praci jezdím z dodávkou která je …

Spor se zaměstnavatelem

Přeřazení na jiné pracovište

31.8.2017 - Mám nemocenskou,pracuji ve firmě 9 let Chtěla jsem nastoupit do práce a …

Spor se zaměstnavatelem

Hodnocení noční směny

4.8.2017 - Dobrý den. Při noční směně od19,30 hod do 08,00 hod Musíme v7,45 hod k …

Spor se zaměstnavatelem

Zablokování čerpání benefitů

27.7.2017 - Dobrý den, jsem ve výpovědi, poslední den je 31/7/2017. V květnu jsem obdržela …

Spor se zaměstnavatelem

Zdravotní omezení při vykonávání práce

17.7.2017 - Dobry den, zavodni lekar mi napsal pro zamestnavatele ze jsem zdravotne …

Spor se zaměstnavatelem

Odmítnutí potvrzení výplatnice

16.7.2017 - Dostávám kvůli úrazu u bývalého zaměstnavatele rentu.Bývalá účetní u současného …

Spor se zaměstnavatelem

Souhlas s přesunutím na nižší pozici

14.7.2017 - Dobrý den, u své firmy jsem zaměstnána již 17 let v nižžší vedoucí funkci.Včer…

Spor se zaměstnavatelem

Neoprávněné požadování platby za obědy

14.7.2017 - Zdravím pracuji jako pomocni kuchar v zamestnani se nestravuji a i pres to mam …

Spor se zaměstnavatelem

Nařízení dovolené na návštěvu lékaře

14.7.2017 - Dobrý den, mám dotaz, jestli mi může zaměstnavatel nařídit dovolenou na den, …

Spor se zaměstnavatelem

Neomluvená absence pro rodinné důvody

14.7.2017 - Dobrý den, dle smlouvy mám pružnou pracovní dobu, včera v neděli ve 21:00 mi …

Spor se zaměstnavatelem

Vyčíslený hodnoty za škodu na mobilu

13.7.2017 - Dobrý den, manželce spadl na zem firemní mobil a prasknul dotykový displej, …

Spor se zaměstnavatelem

Výpočet ztráty na výdělku

13.7.2017 - dobry den.jsem bila v pracovni neshopnost od 21/10/2016 do 12.12.2016-dle …

Spor se zaměstnavatelem

Odmítnutí práce ze zdravotních důvodů

30.6.2017 - Dobry den, mela bych k Vam velikou prozbu, mam castecny invalidni duchod 1 …

Spor se zaměstnavatelem

Škodná událost stržena ze mzdy

19.6.2017 - Dobrý den, ukončil jsem pracovní poměr ve zkušební lhůtě asi 4 dny před …

Spor se zaměstnavatelem

Ústní dohoda se zaměstnavatelem

26.6.2017 - Před třemi lety jsem podepsal pracovní smlouvu jako učitel pro 1.stupeň ZŠ. …

Spor se zaměstnavatelem

Zaměstnavatel odmítá vydat podklady

29.6.2017 - Dobry den, Rad bych jsem zaslat podklady ale je problem ze mi spolecnost …

Spor se zaměstnavatelem

Odmítnutí vyplacení mzdy a sankce za absence

3.5.2017 - Dobry den,chtela jsem se zeptat kdyz jsem marodila a podala jsem faxem a …

Spor se zaměstnavatelem

Péče o děti do 15 let

3.5.2017 - Dobrý den, mám dotaz, mám 2 děti , jedno 10 let a druhé 12 let. Může mě …

Spor se zaměstnavatelem

Zaměstnavatel žádá úhradu pracovního oděvu

28.4.2017 - Dobrý den, zaměstnavatel se mnou ukončil pracovní poměr v době pracovní …

Spor se zaměstnavatelem

Problémy se zaměstnavatelem kvůli výpovědi

31.3.2017 - Jsem zamestnana na dobu neurcitou a k1.3.jsem podala vypoved .Muj pracovni …

Spor se zaměstnavatelem

Zaměstnavatel porušuje zákony

28.2.2017 - Dobrý den.pracujem vo firmě ako svářeč CO2. Do firmy som nastoupil cca před 5 …

Spor se zaměstnavatelem

Vracení peněz zaměstnavateli

28.2.2017 - Vážení . v lednu jsem vám posílala následný problém, na který jste mi …

Spor se zaměstnavatelem

Za stejnou mzdu, více práce

28.2.2017 - Dobry den. Za stejnou mzdu chce po mně zaměstnavatel,čím dál více práce. Od …

Spor se zaměstnavatelem

Nezaměstnání po rodičovské dovolené

16.3.2017 - Dobrý den, mám problém se zaměstnavatelem.V roce 2007 jsem nastoupila k …

Spor se zaměstnavatelem

Zaměstnavatel zadržuje osobní doklady

16.3.2017 - Muj bývalý zaměstnavatel mi zadržuje osobní doklady a zápočtový list. Nezveda …

Spor se zaměstnavatelem

Zaměstnavatel odmítá proplatit vstupní lékařskou prohlídku

8.2.2017 - Dobrý den, můj nový zaměstnavatel požadoval vstupní lékařskou prohlídku, …

Spor se zaměstnavatelem

Návštěva lékaře v pracovní době

9.2.2017 - Zaměstnavatel mi dává 4 hod.na lékaře,když jsem u něj déle musím to nadělat,má …

Spor se zaměstnavatelem

Přeložení zaměstnance do jiného města

27.1.2017 - Dobrý den,pobírám inv.důchod 1.stupně,jsem zaměstnána na dobu neurčitou.jsem z …

Spor se zaměstnavatelem

Snížení mzdy, hodinový plat

13.1.2017 - Může mi zaměstnavatel po skončeni nemocenské snížit mzdu. pracuji za hodinový …

Spor se zaměstnavatelem

Hmotná odpovědnost

13.1.2017 - Dobrý den, přítelkyne pracovala v trafice se smlouvou na dobu neurcitou s …

Spor se zaměstnavatelem

Zveřejnění dlouhodobého pracovního plánu

16.12.2016 - Dobrý den. Pracuji v nemocnici. Zaměstnavatel má pro nás vypracován Dlouhodobý …

Spor se zaměstnavatelem

Zapisování práce do tabulky

8.12.2016 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda má zaměstnavatel právo po mě vyžadovat …

Spor se zaměstnavatelem

Proplacení vstupní lékařské prohlídky

29.11.2016 - Dobrý den, v současné době jsem na rodičovské dovolené, ale ve svém zaměstnání …

Spor se zaměstnavatelem

Špatně započítaná odpracovaná léta praxe

29.11.2016 - Zjistila jsem, že mi v práci špatně započítali odpracovaná léta praxe. Měla …

Spor se zaměstnavatelem

Platnost vytýkacího dopisu

29.11.2016 - Dobrý den,jsem řadovým zaměstnancem v jedné firmě, zaměstnavatel mi chce dát …

Spor se zaměstnavatelem

Přidělení lehčí práce

25.11.2016 - Dobry den, již 5 měsíců jsem v pracovní neschopnosti po operaci nádoru v krku , …

Spor se zaměstnavatelem

Změna pracovní pozice po nemocenské

8.11.2016 - Dobrý den. V součané dobe jsem v pracovní neschopnosti od 10. 6. 16. Kvůli …

Spor se zaměstnavatelem

Mobbing a bossing na pracovišti

8.11.2016 - Pokud došlo k mobbingu, šikaně a bossingu v práci takovým způsobem, že jsem se …

Spor se zaměstnavatelem

Snížení mzdy a nucení k dohodě

31.8.2016 - Dobrý den u mého zaměstnavatele prokazatelně vznikly překážky, kdy mě a mým …

Spor se zaměstnavatelem

Výkon práce, který není ve smlouvě

12.8.2016 - Nevim co mam dělat. Dostala jsem výpověď. Kvůli tomu,že nechci na farmářské …

Spor se zaměstnavatelem

Návštěva lékaře v pracovní době

26.8.2016 - Dobrý den, pracuji ve 2směnném provozu a chtěla bych se zeptat, jak je to s …

Spor se zaměstnavatelem

Převedení na jinou pracovní pozici

10.8.2016 - Dobrý den, jsem bezradná, nevím, co dělat. Pracuji ve firmě 10 let a stále je …

Spor se zaměstnavatelem

Výpověď dohodou u doby určité

27.7.2016 - Dobrý den, od 1.2.2016 jsem zaměstnána u firmy v tzv. chráněné dílně, jsem v …

Spor se zaměstnavatelem

Nerovné zacházení se zaměstnanci

27.7.2016 - Dobrý den,prosím o radu,pracuji ve školství jako hlavní kuchařka.Ředitel mi …

Spor se zaměstnavatelem

Kvalifikační dohoda

27.7.2016 - Dobrý den, na základě doporučení zaměstnavatele jsem uzavřela kvalifikační …

Spor se zaměstnavatelem

Zákonné pojištění odpovědnosti platí zaměstnavatel

27.7.2016 - Dobrý den, chci se zeptat, zda je opravdu povinné ze zákona, platit "čtvtrlet…

Spor se zaměstnavatelem

Skončení pracovního poměru

20.6.2016 - Dobry den,jsem ve firme zamestanana od 1.11.2013,pracovni smlouvu mam uz …

Spor se zaměstnavatelem

Valorizace mzdy

3.6.2016 - Dobrý den měl bych dotaz od 1.4.2016 zaměstnavatel zvýšil plat každému …

Spor se zaměstnavatelem

Nesouhlas s povinným očkováním

14.4.2015 - Dobrý den, pracuji na odboru sociálním. V lednu jsme se měli rozhodnout, jestli …

Spor se zaměstnavatelem