Pracovněprávní nároky: Vedoucí střediska ovlivňuje navýšení mzdy

Ostatní Spor se zaměstnavatelem

hezký den, chtěl bych se zeptat do jaké míry může vedoucí střediska ovlivňovat navýšení mzdy která byla dojednána kolektivní smlouvou a podpisy ředitele a odbory, dojednáno navýšení 3%, úprava vedoucího nedosahovalo ani 1%. důvod byl uveden jako srovnání rozdílů mzdy mezi zaměstnanci. děkuji.

Dobrý den,

kolektivní smlouva je pramenem práva, který zakládá práva a povinnosti mezi smluvními stranami - zaměstnavatelem a odborovou organizací. Pokud bylo něco dojednáno v kolektivní smlouvě, má to vyšší váhu, než zmíněná úprava vedoucího, která tak nesmí být v rozporu s kolektivní smlouvou.