Pracovněprávní nároky: Uznání propustky zaměstnavatelem

Spor se zaměstnavatelem Náhrada mzdy

Dobrý den, byl jsem se synem v Pedagogycko psychologické poradne, propustku mi tam potvrdili, ale zamestnavatel mi to nechce uznat.Mám nárok nebo ne? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

doprovod dítěte k lékaři je překážkou v práci na straně zaměstnance, za kterou má nárok na pracovní volno a náhradu mzdy po nezbytně dlouhou dobu, nejvýše na jeden den. Ve Vašem případě tedy máte nárok na pracovní volno a náhradu mzdy.