Bezplatná právní poradna: Pracovněprávní nároky

Platí zaměstnavatel odborné vyšetření?

11.12.2018 - Dobrý den, je zaměstnavatel povinen proplatit zaměstnanci odborné vyšetření …

Lékař Odborné vyšetření

Vstupní prohlídka ve zkušební době

10.12.2018 - Dobrý den, jsem ve zkušební době a potřebuji jít na vstupní prohlídku do jiného …

Lékař Vstupní prohlídka

Budu dostávat mzdu po dobu čekání na posudek od závodního lékaře?

6.12.2018 - Dobrý den. Prosím o vaši pomoc. Jsem po úraze ne pracovnim v dlouhodobe …

Pracovní neschopnost Lékař

Zaměstnavatel odmítá rehabilitaci proplatit

30.11.2018 - Dobrý den. Ortoped mi nařídil rehabilitaci, mám pružnou pracovní dobu (s pevnou …

Ostatní Spor se zaměstnavatelem Lékař

Proplacení propustky při práci na směny

15.10.2018 - Dobrý deň, mám nárok na preplatenie propustky ak pracujem na smeny a bola som …

Lékař Lékařská prohlídka

Doprovod dítěte k lékaři

10.10.2018 - prosím o informaci ohledně nároku zaměstnance k doprovodu dítěte k lékaři, kon…

Lékařská prohlídka Lékař Vyplácená mzda

Obvodní lékař v neschopence neuvedl pracovní úraz

10.7.2018 - Mela jsem pracovni uraz rizla jsemse do prstu 3stehy 14dni neschopenku ..muj …

Pracovní úraz Lékař

Proplacení rehabilitace

8.7.2018 - Proplácí zaměstnavatel potřebnou rehabilitaci,propustku jsem měla potvrzenou

Lékař

Nemocnice odmítla potvrdit propustku doprovodu k lékaři

1.7.2018 - Dobry den, byla jsem na vysetreni na ocnim oddeleni v nemocnici vzdalene 60km, …

Lékař

Musím nadpracovat propustku k lékaři?

26.6.2018 - Dobrý den. Chci se zeptat zda si musím propustku k lékaři nadpracovat? A s …

Lékař

Doprovod přítele na chirurgický zákrok

25.6.2018 - Dobrý den,chtěla bych se zeptat , budu doprovázet přítele na chirurgický …

Lékař

Proplacení výpisu ze zdravotní dokumentace

22.6.2018 - Dobrý den, je zaměstnavatel povinen proplatit vypis ze zdravotní dokumentace z …

Lékař

Nárok na celodenní propustku z důvodu návštěvy dvou odlišných lékařů

5.6.2018 - Jsem diabetik a ráno jdu na odbery krve a potom jeste jednou kolem poledne na …

Lékař

Propustka k lékaři o víkendu

25.5.2018 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat musím k lékaři který mě objednal na sobotu na …

Lékař

Proplacení nadstandardního ubytování v rehabilitačním ústavu zaměstnavatelem

17.5.2018 - Dobrý den. Mám a nebo nemám jako zaměstnanec v pracovní neschopnosti po …

Lékař

Propustka k lékaři jen pokud řeknu k jakému

14.5.2018 - Dobrý den, zaměstnavatel mi odmítá potvrdit propustku k lékaři dokud mu …

Lékař

Proplacení plánovaných zákroků u zubaře

4.5.2018 - Dobrý den,mám plánované zákroky u svého zubaře.Z důvodu volnejch termínu,musím …

Lékař

Lékařský zákrok v pracovní době a nárok na náhradu mzdy

3.5.2018 - Dobrý den, obracím se na Vás s tímto dotazem, zaměstnanec pracuje jako steward …

Lékař Náhrada mzdy

Proplácení doprovodu k lékaři

12.4.2018 - Dobrý den, mám dotaz, povezu maminku na operaci očí, je vyžádám doprovod, ale …

Lékař

Zaměstnavatel omezuje dobu strávenou u lékaře

12.4.2018 - Dobrý večer , zajímalo by mne zda mi může zamestnavatel dát na ošetření lékaře …

Lékař

Odmítnutí proplácení návštěvy lékaře při flexibilní pracovní době

12.4.2018 - Dobrý den, mám flexibilní pracovní dobu, zaměstnavatel z toho důvodu odmítá …

Pracovní doba Lékař

Propustka od zaměstnavatele pro doprovod k lékaři

6.4.2018 - Pracuji na operačním sále - ranní směna se službami, zaměstnavatel nám nyní dal …

Lékař

Propustka k lékaři při umělém oplodnění

6.4.2018 - Dobrý den jezdim s přítelkyní na umělý oplodnení do prahymimo bydliššte cca …

Lékař

Délka uvolnění na propustku k lékaři

27.3.2018 - Dobry den na kolik hodin plati propustka k lekari

Lékař

Změna zaměstnání kvůli zdravotnímu stavu

5.3.2018 - Dobry den,mam dotaz.obvodni lekar a lekar z orl mi doporucili zmenu zamestnani …

Lékař Nemoc z povolání

Zaměstnavatel odmítá proplatit propustku

5.3.2018 - Dobrý den. Pracuji na 3.směnný provoz. Po noční směně jsem musela na sedmou …

Lékař

Propustka na návštěvu lékaře

5.3.2018 - Dobrý den, musí zaměstnavatel poskytnout pracovní volno - propustku zaměstnanci…

Lékař

Nárok na propustku z práce při odpolední směně

22.2.2018 - Prosim mam narok na propustku pri odpoledni smene ktera je od 15-23h a jdu k …

Lékař

Návštěva lékaře při volné pracovní době

31.7.2017 - Dobrý den, mám volnou pracovní dobu. Znamená to, že nezáleží, zda pracuji z …

Lékař

Neproplacení propustky

4.8.2017 - Dobry den. Chtela jsem se zeptat, co delat, pokud mi nebyla proplacena …

Lékař

Vrácení peněz za zdravotní prohlídku

31.8.2017 - Dobrý den měla dotaz pokud mám nárok na vrácení zdravotní prohlídky ve …

Lékař

Vrácení nákladů za vstupní prohlídku

31.8.2017 - Skončil jsem pracovní poměr ze zdravotních důvodů ve skušební době.Mám právo na …

Lékař

Propustka na rehabilitace

27.7.2017 - Dobrý den, vztahuje se propustka i na rehabilitace? Mám je naplánované každý …

Lékař

Neuznání propustky k lékaři

27.7.2017 - Dobrý den, má zaměstnavatel právo mě limitovat jednou propustkou k lékaři …

Lékař

Návštěva lékaře při práci z domova

27.7.2017 - Dobrý den, pracuji z domova na plný úvazek a mám 2-leté dítě ve školce. Školka …

Lékař

Neproplacení doby u zubního lékaře

10.7.2017 - Dobrý den, byla jsem během měsíce května 3x na ošetření u zubního lékaře.V …

Lékař

Omezení zaměstnance při návštěvě lékaře

7.7.2017 - Dobrý den, může zaměstnavatel nějakým vnitřním předpisem či směrnicí omezit …

Lékař

Proplacení preventivní prohlídky

14.6.2017 - CHTĚL JSEM SE ZEPTAT . FIRMA MNE POSÍLÁ NA PREVENTIVNÍ PROHLÍDKU ( 4 ODBORNÉ …

Lékař

Nárok na propustku

26.6.2017 - Dobrý den, prosím Vás má nárok na propustku k lékaři když pracuji jen na noční …

Lékař

Náhrada mzdy za ošetření u lékaře

7.6.2017 - Dobrý den, potřebuji poradit. Půjdu na operaci očí a nevím zda mám nárok celý …

Lékař

Lékařská prohlídka během pracovní doby

7.6.2017 - Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Syn podal výpověď v práci, běží mu …

Lékař

Návštěva lékaře během směny

29.6.2017 - Dobrý den. Prosím o radu. Pracuji ve třísměnném provozu. Směny - ranní, …

Lékař

Proplacení návštěvy u lékaře

8.5.2017 - Dobrý den, chtěla bych poradit, bydlím v Opavě, pracují v Ostrava a jeden 1 x …

Lékař

Proplacení doprovodu rodiného příslušníka

8.5.2017 - Dobrý den, chtěla bych informaci ohledně doprovodu rod. příslušníka k lékaři. …

Lékař

Neproplacený čas u lékaře

8.5.2017 - Dobrý den, Můžu se zeptat: Bydlím v Příbrami. Byla jsem u lékáře v Praze. …

Lékař

Rozsah pracovního volna při návštěvě lékaře

5.5.2017 - Dobrý den,mám nároku na pracovní volno při návštěvě lékaře v jiném kraji.Jezdí…

Lékař

Zaměstnavatel žádá nadpracování času u lékaře

3.5.2017 - Pracuji na 6 hodin jsem inv.důch.1 stupně, často navštěvuji lékaře. Nutné …

Lékař

Zaměstnavatel nevydává propustky k lékaři

19.4.2017 - Zamnestnavatel nám nechce vydávat propustky k lékaři ani proplacet ,musíme si …

Lékař

Zaměstnavatel neumožňuje návštěvu lékaře

19.4.2017 - Dobry den,chtela bych se zeptat za posledni mesic chodim skoro jednou tydne k …

Lékař

Zaměstnavatel odmítá proplatit zdravotní prohlídku

31.3.2017 - muj zaměstnavatel mi nechce proplatit zdr.prohlídku až prý po 3 měsíční …

Lékař

Čerpání dovolené za dobu návštěvy lékaře

31.3.2017 - Dobrý den, mám dotaz - potřebuji navštívit lékaře - specialistu (zubní lékař, …

Lékař

Povinnost zaměstnavatele omluvit čas návštěvy u lékaře

31.3.2017 - Návštěva odborného pracoviště, kde si nelze termín určit, ale je určen lékařem …

Lékař

Proplacení mzdy za čas doprovodu rodinného příslušníka

31.3.2017 - Dobrý den, Prosim Vás o informaci ohledně doprovodu rodinného příslušníka k …

Lékař

Neoprávněná žádost zaměstnavatele o nadpracování

20.3.2017 - Dobrý den jezdím jednou do měsíce k ortopedovy do okresního města vzdáleného 30 …

Lékař

Proplacení lékaře mimo pružnou pracovní dobu

1.3.2017 - Dobrý den. Situace. Moje pracovní doba je od 7-15:30 hod. Když navštívím lékaře …

Lékař