Bezplatná právní poradna: Pracovněprávní nároky

Poslala jsem bodové ohodnocení zaměstnavateli a vrátilo se mi zpět

17.12.2018 - Dobrý den, nevím si vůbec rady. Pracovala jsem pod pracovní agenturou, vznikla …

Nemoc z povolání

Odškodnění za nemoc z povolání

14.12.2018 - Jak dlouho po ukončení pracovního poměru mám nárok na uznání a odškodnění za …

Nemoc z povolání

Můžu žádat po bývalém zaměstnavateli nárok na finanční rentu?

10.12.2018 - Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu, dala jsem výpověď z prace a následně …

Nemoc z povolání

Nárok na důchod po nemoci z povolání

4.12.2018 - dobrý den mám dotaz v roce 1979 jsem nastoupil do učení na dúl DUKLA následn…

Nárok na rentu Nemoc z povolání

Neplacení odškodnění nemoci z povolání

8.11.2018 - Dobry den,byla mi uznana nemoc z povolani na obe ruce-karpalni tunel.Bylo mi …

Nemoc z povolání

Uznání nemoci z povolání

8.11.2018 - Dobrý den, mám uznánou nemoc z povolání na ruku,zaměstnavatel mi dal vypoved, …

Nemoc z povolání

Nedosáhl jsem na nemoc z povolání

5.11.2018 - Dobrý den, pracuji 17 let jako svařeč v rizikové kategorii 3. Byly mi zjištěny …

Nemoc z povolání

Finanční odškodnění při nemoci z povolání a ID

2.11.2018 - Dobry den,bratr ma nemoc ze zaměstnání a ma dokonce plny invalidni duchod ma …

Nemoc z povolání

Odškodné při výpovědi z důvodu nemoci z povolání

1.11.2018 - Dobrý den, má ze zákona zaměstnavatel povinnost vyplatit odškodné při výpovědi …

Nemoc z povolání Odškodnění za úraz

Opakované odškodnění od zaměstnavatele

23.10.2018 - Dobry den ZAMESTNAVATEL se mnou ukoncil smlouvu nebot dohoda vyprsela. Byla me …

Nemoc z povolání

Mohu si prohlídku místo u závodního lékaře zařídit přes mou obvodní lékařku?

22.10.2018 - Dobrý den, pracuji v automobilce. Vyrábíme zadní světlomety. Je tam riziko 3 …

Nemoc z povolání

Nárok na rentu po uznání invalidity

19.10.2018 - Dobrý den, probírala jsem rentu, pro nemoc z povolání. Dne 7.9. jsem plně …

Nemoc z povolání Nárok na rentu

Náhradu za ztrátu na výdělku po ukončení pracovní neschopnosti

12.10.2018 - Dobrý den, již tři roky pobírám náhradu za ztrátu na výdělku po ukončení …

Nemoc z povolání Nárok na rentu

Valorizace renty

10.10.2018 - Dobrý den. Pobirám rentu za nemoc z povolání, syndrom karpálního tunelu už tomu …

Pracovní úraz Nemoc z povolání Trvalé následky

Zpětná žádost - nemoc z povolání

9.10.2018 - Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli mohu zpětně podat žádost o ohrožení …

Nemoc z povolání

Nárok na nemoc z povolání

9.10.2018 - Dobrý den. Momentálně sem už 7 měsíc na neschopenke se psychickými problemami, …

Nemoc z povolání

Jak se bránit při snížení renty

8.7.2018 - Reaguji na zhora uvedenou situaci V roce 2014 mi přiznali nemoc z povolání …

Nemoc z povolání Renta

Výkon práce po uznané nemoci z povolání

5.6.2018 - Dobry den,v roku 2014 mi zistili karpalne tuneli na obidvoch rukach,stredne …

Nemoc z povolání

Odškodnění za nemoc z povolání OSVČ

21.5.2018 - Můžu žádat odškodnění nemoci z povolání (operovaný karpální tunel obou HK) …

Nemoc z povolání OSVČ

Přijdu o rentu v případě kdy odmítnu jinou práci z důvodu nemoci z povolání

3.5.2018 - Dobry den mam uznanou nemoc z povolani na karpalni tunel chci se zeptat musim …

Nemoc z povolání Nárok na rentu

Uznání nemoci z povolání po ukončení pracovního poměru

17.4.2018 - Dobrý den prosim vás potřebovala bych poradit,dne 3.1.2018 jsem nastoupila do …

Nemoc z povolání Ukončení pracovního poměru

Vyhřezlá plotýnka jako nemoc z povolání

12.4.2018 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se dá uznat jako nemoc z povolání …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání, jak správně postupovat

6.4.2018 - Pracuji ve fabrice,kde se svařuje,dostala jsem tam astma,nemohu dýchat,poslali …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání a změna pozice

9.3.2018 - Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Mám přiznanou nemoc z povolání a byla jsem …

Nemoc z povolání

Změna zaměstnání kvůli zdravotnímu stavu

5.3.2018 - Dobry den,mam dotaz.obvodni lekar a lekar z orl mi doporucili zmenu zamestnani …

Lékař Nemoc z povolání

Výpověď při podezření na nemoc z povolání

5.3.2018 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Jak je to s výpovědí při podezření na nemoc z …

Nemoc z povolání

Uplatnění nároku na nemoc z povolání

22.2.2018 - Dobrý den. Během své nemoci jsem zjistila, že mám tenisový loket kvůli …

Nemoc z povolání

Karpální tunel jako nemoc z povolání

20.2.2018 - Dobrý den, Byla jsem na EMG u posudkového lékaře kvůli bolesti rukou. Lékař z …

Nemoc z povolání

Krácení renty při polovičním úvazku

20.2.2018 - Dobry den mam priznanou rentu pri nemoci z povolani a pracuji na polovicni …

Nemoc z povolání

Rozvázání pracovního poměru

4.12.2017 - Dobry den! Z nevedomosti jsem zamestnavateli podepsal dohodu o rozvazani prac. …

Nemoc z povolání

Krácení dovolené při nemoci z povolání

4.12.2017 - Dobrý den, chci se zeptat, mám nemoc z povolání, musela jsem změnit práci a …

Nemoc z povolání

Změna zaměstnání při nemoci z povolání

4.12.2017 - Po uznání nemoci z povolání jsem setrval u stávajícího zaměstnavatele na jiné …

Nemoc z povolání

Bolavý loket a nemoc z povolání

25.11.2017 - Dobrý den, jsem po operaci tenisového a osteparskeho lokte . Pracuji jako …

Nemoc z povolání

Minimální mzda při nemoci z povolání

24.11.2017 - Dobrý den, v roce 1998 mě byla uznána nemoc z povolání. Dostala jsem u stejného …

Minimální mzda Nemoc z povolání

Nemoc z povolání a setrvání na pozici

24.11.2017 - Dobrý den.Mému manželovi zjistili nemoc z povolání,jedná se o ruce ale můj …

Nemoc z povolání

Bolest zad z práce

22.11.2017 - Dobry den. Pracuji jako ridic tramvaje jiz 10 let. Za dobu co jezdim jsem na …

Nemoc z povolání Pracovní úraz

Hemeroidy jako nemoc z povolání

4.8.2017 - Dobrý den,jsem řidičem z povolání dálkových tras,poslední nástup k dalšímu …

Nemoc z povolání

Odškodnění problémy s bederní páteří

16.7.2017 - Dobrý den,na internetu jsem četl že od 1.7.budou problémy s bederní páteře …

Nemoc z povolání

Psychické problémy kvůli šikaně

16.7.2017 - Jsem učitelka, učím 30 let, prošla jsem šikanou a dalšími problémy. …

Nemoc z povolání

Doplacení ztráty na výdělku

14.7.2017 - Dobrý den,mám přiznanou NZP když budu na ÚP a budu pobírat podporu v nezaměstna…

Nemoc z povolání

Odškodnění za nemoc z povolání

13.7.2017 - Dobrý den,ráda bych věděla,zda mám nějaký nárok na fin.odškodnění za nemoc z …

Nemoc z povolání

Zdravotní problémy kvůli plísni

10.7.2017 - Prosím Vás, pracovala jsem 3 roky v kanceláři, kde byla souvislá vrstva plísně …

Nemoc z povolání

Zpětné uplnatnění nemoci z povolání

10.7.2017 - Dobrý den, prosím o radu, jak dlouho zpětně mohu ještě začít řešit karpalni …

Nemoc z povolání

Stráta na výdělku za nemoc z povolání

10.7.2017 - Dobrý den, mám uznané ohrožení nemocí z povolání a chtěla bych se zeptat jestli …

Nemoc z povolání

Uplatnění nároku na odškodnění

7.7.2017 - Dobry den chci se zeptat v roce 2011 mi paleta piv přiskřipla ruku,byl mi …

Nemoc z povolání

Artroza prstu

7.7.2017 - Dobry den pracuji jako kucharka pres 30let a byla mi zjistena artroza 2 a 5 …

Nemoc z povolání

Zaměstnavatel odmítá vyplatit odstupné

15.6.2017 - Dobrý den, mám uznanou nemoc z povolání a zeměstnavatel mě 13.3.2017 převedl na …

Nemoc z povolání

Nevhodnost práce ze zdravotních důvodů

14.6.2017 - Dobrý den, po pětiměsíční PN (onemocnění zad) mi můj praktický lékař na základě …

Nemoc z povolání

Krácení renty u nemoci z povolání

26.6.2017 - Dobrý den ,chtěla bych se zeptat .Byla mi uznána nemoc s povolání již mi …

Nemoc z povolání

Výpověď pro opětovné zdravotní důvody

7.6.2017 - Dobrý den.Jsem v ČID několik let pro vadu v rukách-kamptodaktylii, dříve jsem …

Nemoc z povolání

Termín žádosti o uznání nemoci z povolání

26.6.2017 - Dobrý den.Chtěla bych poradit jsem od 1.1.2017 na neschopence a mam diagnozu …

Nemoc z povolání

Přiznání nemoci z povolání

24.5.2017 - Dobrý den,v roce 2010/9 jsem podstoupila operaci páteře C/5 propustily mne ze …

Nemoc z povolání

Přičtení renty za nemoc z povolání k důchodu

24.5.2017 - Dobrý den, prosím pracoval jsem na šachtě do r.2009 a poté jsem čekal do …

Nemoc z povolání

Nárok na rentu při nemoci z povolání

24.5.2017 - dobrý den.z posudkového lékařství mám uznanou nemoc z povolání měla jsem …

Nemoc z povolání

Zpětná žádost o nemoc z povolání

3.5.2017 - Dobry den, jsem na nemocenské od 1.11. 2016, dala jsem výpověď k 30.4.2017, dne …

Nemoc z povolání

Odškodnění za operaci a léčbu

8.5.2017 - Dobrý den, mám NzP syndrom karp. tunelu LHK střední tíže od 24.4.2014. Beru …

Nemoc z povolání

Prokázání nemoci z povolání

10.5.2017 - Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Syn pracuje v kovárně.Má problémy se štítnou …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání po pracovním úrazu

28.4.2017 - Dobry den. Mel jsem pracovni uraz zlomeninu prvniho bederniho obratle a mam …

Nemoc z povolání

Odškodnění za trvalé následky po ukončení pracovního poměru

19.4.2017 - Dobrý den Chtěl bych se zeptat jestli mohu požádat o odškodnění i po rozvázání …

Nemoc z povolání

Žádost o uznání nemoci z povolání

19.4.2017 - Dobrý den, v roce 2008 mi byl zjištěn syndrom karpálního tunelu oboustranný …

Nemoc z povolání

Nemožnost vykonávání zaměstnání kvůli hluku

19.4.2017 - Dobrý den.V zaměstnání jsem byla poslána na periodickou prohlídku,která …

Nemoc z povolání

Krácení odstupného za nemoc z povolení dle kolektivní smlouvy

5.4.2017 - mam nemoc z povolání od r.2003,KToboustrané.jsem na listině výpovědi ze …

Nemoc z povolání

Operace bederní páteře jako nemoc z povolání

5.4.2017 - Dobrý den od 1.8.1986 dělám na Nové huti Ostrava Kunčice dnes Arcelor Mittal …

Nemoc z povolání

Plíseň na plicích jako nemoc z povolání

31.3.2017 - dobrý večer chtěla jsem se prosím zeptat,druhý rok po sobě dělám na farmě …

Nemoc z povolání

Rakovina kůže jako nemoc z povolání

20.3.2017 - Dobrý den,lze rakovinu kůže brát jako nemoc z povolání,když manžel pracuje celý …

Nemoc z povolání

Přeřazení při nemoci z povolání

28.2.2017 - Dobrý den, Byla mi přiznána nemoc z povolání.Karpální tunel na pravé ruce …

Nemoc z povolání

Konkrétní doporučení při nemoci za povolání

21.2.2017 - Dobrý den, jaký je postup k prokázání onemocnění nemoci z povolání při …

Nemoc z povolání

Odstupné při nemoci z povolání

3.3.2017 - Dobrý den, příští týden jdu na vyšetření karpálního tunelu a závodní lékařka mi …

Nemoc z povolání

Onemocnění bederní páteře

1.3.2017 - Dobrý den chci se zeptat na onemocnění páteře jestli patří mezi nemoci z …

Nemoc z povolání

Nepřiznaná nemoc z povolání

16.3.2017 - Dobry den.Pracuji jako hornik od roku 1991,v roce 2006 mi bylo přiznano …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání na kontaktní ekzém

16.3.2017 - Dobry den.Loni mi uznali nemoc z povolani na kontaktni ekzem.Bohuzel se stale …

Nemoc z povolání

Nemoc z páteře jako nemoc z povolání

23.2.2017 - dobry den, zajimalo by me, zda onemocneni patere l4-l5 je mozno uplatnit jako …

Nemoc z povolání

Možnosti při zdravotních potížích v zaměstnání

23.2.2017 - pracuji v nemcnici jako kuchařka 36 roku 6třida a 12 stup ,smluva na neurčito,L…

Nemoc z povolání

Odškodnění za vznik astma při práci

23.2.2017 - Dobrý den,nastoupila jsem do zamestnani,kde jsem delala s chemikaliemi a pri …

Nemoc z povolání

Nároky při uznané nemoci z povolání

23.2.2017 - Dobrý den chtel jsem zeptat po uraze ruky ktery mi byl odskodnen a 180 dnech …

Nemoc z povolání

Onemocnění bederní páteře

23.2.2017 - Je pravda že nemoci bederní páteře jsou od roku 2017 na seznamu nemocí z …

Nemoc z povolání

Uznání nemoci z povolání

23.2.2017 - Dobrý den pracují 30 let na interním odd.v nemocnici u ležících pacientů trpim …

Nemoc z povolání

Nároky za nemoc z povolání při době určité

16.2.2017 - Dobry vecer.Mam dotaz.Mam narok na ztizene uplatneni ve spol.a nahradu pred …

Nemoc z povolání

10.2.2017 - Dobrý den Má přítelkyně pracuje v restauračním zařízení jako kuchar studené …

Nemoc z povolání

Podmínky pro uznání nemoci z povolání

9.2.2017 - Dobrý den mám před operací karpáního tunelu na obou rukách v práci jsem …

Nemoc z povolání

Neuznání nemoci z povolání kvůli promlčecí době

9.2.2017 - Dobry den,chtěla bych se zeptat,byla sem na pracovišti kde se dělaji posudky na …

Nemoc z povolání

Ukončení nemocenské a vystavení nové

8.2.2017 - Dobrý den. Jsem v PN od začátku listopadu s bolestí rukou a krční páteře. Nyní …

Nemoc z povolání

Náhrada mzdy za nemoc z povolání

8.2.2017 - Dobrý den,jen se chci zeptat,kdyz mam nemoc z povolání,zatim jsem zaměstnaný a …

Nemoc z povolání

Nárok na zpětnou náhradu škody

30.1.2017 - Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jsem již rok na neschopence po operaci bederní …

Nemoc z povolání

Nárok na vykonávání stávajícího zaměstnání při částečném ID

9.2.2017 - Dobrý den, jsem policista a v zaměstnání jsem měl pracovní úraz, již marodim …

Nemoc z povolání

Odškodnění za nemoc z povoláni po 10 letech

13.1.2017 - Dobrý den.není mi jasné,jestli mohu žádat o bolestné a ztížení společenského …

Nemoc z povolání

Nárok na odstupné při nemoci z povolání

27.1.2017 - Dobry den.Od 1.2.2015 do 30.8.2015 jsem mela prac.sml.na dobu urcitou.23.4.2015 …

Nemoc z povolání

Nároky zaměstnance při nemoci z povolání

27.1.2017 - Dobrý den,pracovala jsem přes rok pod agenturou,která mi prodlužovala po 2 …

Nemoc z povolání

Nároky u nemoci z povolání ve výpovědní lhůtě

27.1.2017 - Dobrý den,byla mi přiznaná nemoc z povoláni v listopadu,ale už mi běžela …

Nemoc z povolání

Jak postupovat v případě nemoci z povolání?

10.1.2017 - samoživitelka,2děti(23 a 15let),Od 5/2007 do 11/2016 sanitářka na LDN.Od 1/2016 …

Nemoc z povolání

Doplatek mzdy po skončení pracovního poměru

13.1.2017 - Dobrý den, chci se zeptat, jestli mám nárok na doplatek mzdy po uznání nemocí z …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání a doba určitá

20.12.2016 - Dobry den, byla mi uznana nemoc z povolani : alergycky ekzem na epoxialni …

Nemoc z povolání

Jak se počítá renta za nemoc z povolání

14.12.2016 - Dobrý den, chtěl jsem poprosit o radu, mám nemoc z povolání a pracuji v malém …

Nemoc z povolání

Zamítnutí nemoci z povolání

30.11.2016 - Dobrý den, chtěla bych vědět, jak se odvolat, když mi neuznali nemoc z …

Nemoc z povolání

Odchod do důchodu a nemoc z povolání

29.11.2016 - Dobrý den. Měla bych na Vás dotaz ohledně odchodu do důchodu. Jeden rok před …

Nemoc z povolání

Nárok na rentu při smlouvě na dobu určitou

25.11.2016 - Dodrý den,chtěl bych se zeptat,jak by to bylo v případě že by mi byla uznána …

Nemoc z povolání

Zaměstnavatel nechce uznat rentu

17.10.2016 - Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na rentu u nemoci z povolání.Byla mi uznána …

Nemoc z povolání

Je výřez ploténky nemoc z povolaní?

17.10.2016 - Pracuji na dole v OKD Karviná.Při manipulaci s těžkím břemene mně seklo v …

Nemoc z povolání

Jak postupovat při nemoci z povolání

17.10.2016 - Dobry den,chtela bych poradit, jak postupovat, kdyz zadam o nemoc z povolani, …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání karpální tunel

17.10.2016 - Dobry den.mam dotaz,jsem po operaci kar.tunelu,a podal jsem zadost o nemoc z …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání a ztráta na výdělku

22.8.2016 - Dobrý den, v lednu mi byla uznaná N.P, zaměstnavatel mi dal náhradní práci, …

Nemoc z povolání

Výpověď kvůli nemoci z povolání

22.8.2016 - Dobrý den, chci se zeptat, byla mi uznána nemoc z povolání karpálních tunelu. …

Nemoc z povolání

Renta po nemoci z povolani

22.8.2016 - Dobrý den. 31,10,2011 iy byla zjistěna nemoc astma bronchiale léčba hlášena …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání a ukončení dohodou

27.7.2016 - Mám po operaci hlavního kloubů u palce na levé ruce.stále se řeší nemoc z …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání a renta

23.8.2016 - Dobrý den, mám dotaz v případě, že mi byla uznána nemoc z povolání. Mám nárok …

Nemoc z povolání

Podezření na nemoc z povolání

1.7.2016 - Dobrý den ,chtěla bych se zeptat,pracuji na dvanáctihodinové směny asi 9 …

Nemoc z povolání

Vznik nemoci z povolání

1.7.2016 - Dobry den, prosim o radu, ukončil jsem pracovní poměr z důvodu nemoci z …

Nemoc z povolání

Uznání nemoci z povolání

27.5.2016 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se uzná syndrom karpálního tunelu jako …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání a výpověď

3.6.2016 - Dobry den,hctěl jsem se zeptat když mám uznanou nemoc z povolání jestli mužu …

Nemoc z povolání

Alergie jako nemoc z povolání

12.5.2016 - Dobrý den,mám dotaz,zda když mi byla vypsána kartička alergika na epoxid a …

Nemoc z povolání

Odstupné při nemoci z povolání

12.5.2016 - Dobrý den, před měsícem mi uznali nemoc z povolání akutní intoxikace anilinem. …

Nemoc z povolání

Strach z výpovědi kvůli nemoci z povolání

12.5.2016 - zdravím, chtela bych se zeptat, jestli me zamestnavatel propusti, kdyz uvedu …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání, zaměstnavatel se odvolal

29.4.2016 - Dobry den, mam dotaz: byla mi uznana NzP, ale zamestnavatel vyuzil moznosti se …

Nemoc z povolání

Vyplácení renty u nemoci z povolání

21.10.2015 - Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na vyplácení renty u nemoci z povolání.Byla mi …

Nemoc z povolání

Karpály jako nemoc z povolání

2.3.2016 - Dobrý den, prosím o radu, která se týká nemoci z povoláni, dnes jsme byli v …

Nemoc z povolání

Uznaná nemoc z povolání

17.11.2015 - dobrý den,v minulém roce mně uznali dvě nemoci z povolání, podnik se odvolal a …

Nemoc z povolání

Nemoc z povolání, jak postupovat?

1.3.2016 - Odškodnění nemoci z povolání , onemocnění karpálních tunelů, necitlivost prstů …

Nemoc z povolání