Pracovněprávní nároky: Uznání nemoci z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den, mám uznánou nemoc z povolání na ruku,zaměstnavatel mi dal vypoved, protože pro mě nenašel jinou práci a vyplatil mi 12 měsíční odstupné.Nyni jsem na úřadu práce a hledám si novou práci. I přesto ze jsem na úřadu práce náleží mi nějaké peníze nebo doplatek od zaměstnavatele?Na úřadu práce jsem bohužel nic nedostala,protože mi bylo vyplaceno odstupné.Predem děkuji za vysvětlení.

Dobrý den,

ráda bych Vás odkázala na článek zde: https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/nemoc-z-povolani

Odpovědný je vždy poslední zaměstnavatel, u kterého jste naposledy před zjištěním nemoci z povolání pracovali za podmínek, za nichž vzniká nemoc z povolání, kterou jste byli postiženi. Zaměstnavatelé musí být vždy ze zákona pro tyto případy pojištěn.“

S pozdravem,