Pracovněprávní nároky: Můžu žádat po bývalém zaměstnavateli nárok na finanční rentu?

Nemoc z povolání

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu, dala jsem výpověď z prace a následně jsem měla nastoupit do druhé práce kde mi byly nalezeny karpaly. Můžu žádat po bývalém zaměstnavateli nárok na finanční rentu?

Dobrý den,

pokud chcete žádat rentu za nemoc z povolání, tak musí být nemoc v seznamu nemocí z povolání uvedených ve vyhlášce č. 290/1995 Sb. a musí ji uznat klinika pracovního lékařství. Současně musí být výdělek po skončení pracovního poměru u zaměstnavatele, u kterého nemoc z povolání vznikla, nižší, než jaký jste u něj dosahovala. Teprve poté můžete o rentu žádat.