Pracovněprávní nároky: Nárok na nemoc z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den. Momentálně sem už 7 měsíc na neschopenke se psychickými problemami, které pocházejí se zaměstnání a na které beru i antidepresiva. Ale mám i počínající karpalni tunel na pravý ruce, při kterém mi doktor s EMG řekl že ze zákona to je ještě po limitem. Ale ruky boleli pořád, tak sem navštívila ortopeda a neurologa. Neurolog řekl že mám tenisový loket na obou rukách, posunutou plotinku o 5 mm na krční páteří a ještě něco s páteří mezi lopatkami. Poslal mě na 8 infuzi, s tým že mám přijít na kontrolu, ale že mě stejně bude muset ještě znova poslat k ortopedovi. Operace že při není nutná. Tak se chci zeptat, jestli mám nárok na nemoc s povolání, případně jak mám postupovat . Ve firmě D... pracuji už víc jak 7 let. Předem děkuji za odpověď T. E.

Dobrý den,

v takovém případě je nutno navštívit poskytovatele pracovně-lékařských služeb Vašeho zaměstnavatele, který případnou nemoc z povolání posoudí a uzná, nebo vyvrátí. Při posuzování nemoci z povolání dochází rovněž tomu, že jsou prošetřovány konkrétní podmínky na Vašem pracovišti a posuzuje se, zda Váš zdravotní problém mohl vzniknout právě v důsledku působení těchto vlivů.