Bezplatná právní poradna: Pracovněprávní nároky

Doplácení zaměstnavatele do průměrného platu

4.12.2018 - Dobrý den chtěl jsem se zeptat před 10 lety jsem měl pracovní úraz amputace …

Nárok na rentu Ostatní

Nárok na důchod po nemoci z povolání

4.12.2018 - dobrý den mám dotaz v roce 1979 jsem nastoupil do učení na dúl DUKLA následn…

Nárok na rentu Nemoc z povolání

Krácení renty z důvodu nástupu na mateřskou

29.11.2018 - Dobrý den, mám dotaz. Manžel má chorobu z povolání a pobírá rentu, ale musí si …

Nárok na rentu Renta

Nárok na navýšení renty

22.11.2018 - Dobrý večer. V roce 1983 jsem utrpěl těžký pracovní úraz, kvůli kterému jsem od …

Nárok na rentu Renta

Nárok na odstupné a na rentu při nezpůsobilosti výkonu práce po pracovním úrazu

22.11.2018 - Dobrý den, v roce 2017 se mi stal pracovní úraz ze kterého mám trvalé následky …

Nárok na odstupné Nárok na rentu

Nemám nárok na valorizaci renty

20.11.2018 - Dobrý den rentu mám od roku 2011 tehdy byla minimální mzda 8700 . Byl jsem …

Nárok na rentu

Vliv úrazu na vyplácenou rentu?

22.10.2018 - Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, můj tatínek, který pracoval v dolech, pobírá …

Nárok na rentu

Nárok na rentu po uznání invalidity

19.10.2018 - Dobrý den, probírala jsem rentu, pro nemoc z povolání. Dne 7.9. jsem plně …

Nemoc z povolání Nárok na rentu

Náhradu za ztrátu na výdělku po ukončení pracovní neschopnosti

12.10.2018 - Dobrý den, již tři roky pobírám náhradu za ztrátu na výdělku po ukončení …

Nemoc z povolání Nárok na rentu

Zvýšení odečítání minimální mzdy z renty pojišťovnou

11.10.2018 - Dobrý den, pobírám ID. II.stupně + rentu z prac. urazu. Do evidence ÚP jsem se …

Renta Nárok na rentu

Přijdu o rentu v případě kdy odmítnu jinou práci z důvodu nemoci z povolání

3.5.2018 - Dobry den mam uznanou nemoc z povolani na karpalni tunel chci se zeptat musim …

Nemoc z povolání Nárok na rentu

Pracovní úraz a krácení renty

23.11.2017 - Dobrý den,v roce 1998 jsem měl na šachtě pracovní úraz,byl jsem z dolu vyřazen …

Nárok na rentu Pracovní úraz

Zrušení renty u dohody

31.8.2017 - Dobrý den,můžete mi prosím poradit,zda mi může být zrušena výplata renty,když …

Nárok na rentu

Nevyplacení renty za nemoc z povolání

27.7.2017 - Mám uznanou nemoc z povolání astma bronchiale. Chybí mi dorovnání, jelikož jsem …

Nárok na rentu

Ovlivnění renty nástupem na mateřskou

14.7.2017 - Dobry den. Mam podane papiry na nemoc z povolani. Zajimalo by me co v pripade, …

Nárok na rentu

Výpočet renty za nemoc z povolání

10.7.2017 - Dobrý den ,chtěla bych se zeptat byla mi uznána nemoc z povolání,jak mi bude …

Nárok na rentu

Vyřízení renty pro zaměstnance

7.7.2017 - Dobrý den, Našemu zaměstnanci už bylo vyplaceno odškodnění za nemoc z …

Nárok na rentu

Zánik nároku na rentu

7.7.2017 - Dobrý den, po pracovním úrazu oka pobírám od bývalého zaměstnavatele doplatek …

Nárok na rentu

Renta po pracovním úraze

30.6.2017 - Dobrý den, v loni jsem utrpěl pracovní úraz. Dostal jsem výpověď a 12. měsíčné …

Nárok na rentu

Nepřerušení čerpání renty

19.6.2017 - Dobrý den, v zaměstnání jsem onemocněl, byla mi uznána nemoc z povolání + …

Nárok na rentu

Příplatky za stížené pracovní prostředí

23.6.2017 - Dobrý den.Pracuji ve stížených pracovních podmínkách v rizikové třídě 4.Tři …

Nárok na rentu

Krácení renty za nemoc z povolání

7.6.2017 - Dobrý den, potřeboval bych vědět zda mě bude kráceno vyplácení renty(nemoc z …

Nárok na rentu

Vyplácení renty u práce na dohodu

26.6.2017 - Dobrý den,obracím se na Vás z dotazem.Pobírám z bývalého zaměstnání rentu.Nyní …

Nárok na rentu

Renta a odstupné při ukončení pracovního poměru

26.6.2017 - Dobrý den.Vylučuje se nějak pobírání renty za nemoc z povolání a ev odstupné …

Nárok na rentu

Nároky při nemoci z povolání

8.5.2017 - mám uznanou nemoc z povolání již 6.let.Jsem na úřadu práce a nepobírám žádné …

Nárok na rentu

Zpětná žádost o rentu kvůli nemoci z povolání

10.5.2017 - Dobrý večer. Mám uznanou nemoc z povolání od roku 2015 .Pracují již u jiného …

Nárok na rentu

Výše renty při ukončení zaměstnaní následkem pracovního úrazu

5.5.2017 - Dobrý den. Po pracovním úrazu budu končit prac. poměr pro ztrátu zdravotní …

Nárok na rentu

Zpětný výplata renty za nemoc z povolání

4.5.2017 - Zaměstnavatel tvrdí že po uznání nemoci jsem byl převeden na novou práci, kde …

Nárok na rentu

Nárok na rentu za nemoc z povolání

28.4.2017 - dobry den byla jsem zaměstnána na dobu určitou a musela jsem na operaci …

Nárok na rentu

Výpočet renty za nemocenskou ve zkušební době

24.3.2017 - Dobry den,chtela bych se ,zeptat,kdyz jsem byla ve skusebni době ,a musim na …

Nárok na rentu

Renta za nemoc z povolání

19.4.2017 - Dobrý den, jak je to s výši doplatku(renty za nemoc z povolání) v případě …

Nárok na rentu

Nárok na rentu po dobu čerpání odstupného

5.4.2017 - Dobrý den,mám uznanou nemoc z povolání,zaměstnavatel mi dal výpovědˇ,dostala …

Nárok na rentu

Správný výpočet renty za chorobu z povolání

5.4.2017 - Dobrý den,mám dotaz :mám uznanou chorobu z povolání,jsem vedený na ÚP,ale …

Nárok na rentu

Renta a její výpočet za pracovní úraz

31.3.2017 - Dobrý den ,měl jsem pracovní úraz uznaní ,inv. 1 .stupeň ,bude mi vyplaceno …

Nárok na rentu

Výdělek použitý k výpočtu renty

31.3.2017 - Problém je v tom. že nepracuje. Má jen invalidní důchod.Přesto jí k tomu …

Nárok na rentu

Renta za uznanou nemoc z povolání

8.3.2017 - Dobrý večer. Mám uznanou nemoc z povolání, HPP mi skončil v neschopnosti v …

Nárok na rentu

Valorizace renty

8.3.2017 - dobry den pobiram rentu za chorobu z povolaní už 20 let ,od roku 2015 mi ceska …

Nárok na rentu

Výpočet renty při nemoci z povolání

3.3.2017 - Dobrý den Přítelkyně má uznanou nemoc z povolání, má na to invalidní důchod 1. …

Nárok na rentu

Nárok na rentu při pracovním úraze

23.2.2017 - Manželovi se stal pracovní úraz v jehož důsledku nemůže vykonávat stávající …

Nárok na rentu

Krácení renty

23.2.2017 - jako řidič jsem utrpěl pracovní úraz, který zavinil jiný řidič a jsem v inv. …

Nárok na rentu

Nárok na vyplácení renty při smlouvě na určito

16.2.2017 - Dobrý den, děkuji za odpověď. To mám nárok na každoměsíční rentu, aby dorovnal …

Nárok na rentu

Výplata renty

16.2.2017 - Dobrý den.Můžete mi prosím poraďit,zda mi může být úplně zrušeno vyplacení …

Nárok na rentu

Pobírání renty po ukončení pracovního poměru

16.2.2017 - dobrý den pobirám rentu po prac. ůrazu v podniku se bude propouštět jelikož …

Nárok na rentu

Navýšení renty

8.2.2017 - Zdravím chci se zeptat na rentu když mam vypočtenou rentu a má mi byt vyplacena …

Nárok na rentu

Výpočet důchodu při pobírání renty

30.1.2017 - Dobrý den,chtěl bych se zeptat.Pracoval jsem na šachtě asi 30 let (i s …

Nárok na rentu

Zpětné proplacení renty

30.1.2017 - Dobrý den, když jsem začal pobírat rentu v roce 1997 byla mi vyplacená 2. …

Nárok na rentu

Nárok na vyplacení renty při invaliditě

9.2.2017 - Dobrý den, manželovi byla přiznána choroba z povolání již od 1.12.2015.Od …

Nárok na rentu

Výpočet renty

9.2.2017 - Dobrý den. V roce 1998 jsem měl pracovní úraz po skončení nemocenské mě byla …

Nárok na rentu

Nárok na vyplácení renty při invalidním důchodu

9.2.2017 - Dobry večer chci se informovat mám uznanou nemoc z povolání dostal jsem …

Nárok na rentu

Krácení renty v případě jiné nemoci než nemoci z povolání

9.2.2017 - Dobrý Den. Mám nemoc z povolání. Chci se zeptat ví tady píšete že když budu na …

Nárok na rentu

Zrušení rentu z důvodu obecného onemocnění

9.2.2017 - Dobrý den.Byl jsem zaměstnanec OKD jako horník a měl jsem přiznanou rentu od …

Nárok na rentu

Nárok na rentu při výpovědi

5.1.2017 - Dobrý den.Mám uznanou NZP pracuji na jiné méně placené pozici u stejného …

Nárok na rentu

Zastavení renty při invalidním důchodu

16.12.2016 - Dobrý den manžel pobírá rentu nemoc z povolání na šachtě tzv.CHOPN nejvyšší …

Nárok na rentu

Renta a částečný invalidní důchod

16.12.2016 - Dobrý den, mamince byla uznána N.P. výdělek před vznikem byl něco kolem 14000. …

Nárok na rentu

Renta a pracovní úřad

16.12.2016 - Dobrý den.V r.1986 jsem měl pracovní úraz mnou nezaviněný a na následky tohoto …

Nárok na rentu

Konkurz a renta pro nemoc z povolání

16.12.2016 - DOBRY den, jsem v konkursu a mám možnost požádat o uznání nemoci z povoláni, …

Nárok na rentu

Snížení renty

8.12.2016 - Je možné zjistit, zda mi může Kooperativa na základě nějakého zákona, který …

Nárok na rentu

Renta při invalidním důchodu

29.11.2016 - Dobrý den, byla mi uznána nemoc z povolání a dostala jsem na rok invalidní …

Nárok na rentu

Renta po výpovědi

29.11.2016 - Dobrý den, byla mi uznána nemoc z povolání. Když bych dala výpověď ze zdravotní…

Nárok na rentu

Výpočet renty podle hrubého výdělku

8.11.2016 - Dobrý den, prosím o informaci. 31.1.2015 byla manželka propuštěna pro nadbytečn…

Nárok na rentu

Pozastavení renty z důvodu jiné nemoci

8.11.2016 - Dobrý den, odpovídali jste zde paní, která se dotazovala na rentu. V odpovědi …

Nárok na rentu

Renta a odstupné

31.10.2016 - Dobrý den, rád bych se dozvěděl jak je to s výplatou tzv. renty pokud jsem byl …

Nárok na rentu

Renta a nové zaměstnání

26.8.2016 - Dobrý den. Mám uznanou nemoc z povolání a byla jsem z tohoto důvodu propuštěna …

Nárok na rentu