Pracovněprávní nároky: Vliv úrazu na vyplácenou rentu?

Nárok na rentu

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, můj tatínek, který pracoval v dolech, pobírá rentu a momentálně má z důvodu úrazu a onemocnění kostí nejspíš přijít o část nohy a nahradí to protézou. Bude to mít vliv na rentu? Dekuji predem za odpověď.

Pěkný den,

tento případ by rentu nikterak neovlivnil. Naopak pokud by renta byla vyplácena z jiného důvodu, než z jakého dojde k amputaci nohy, mohli by mu přestat vyplácet rentu úplně. Jediný nárok, který by zde mohl vzniknout, je v případě, ve kterém by byl alespoň částečně práce schopný, ale díky této amputaci by musel přestat docházet i do aktuální práce.

S pozdravem, Vaše nároky.cz