Pracovněprávní nároky: Nepřerušení čerpání renty

Nárok na rentu

Dobrý den, v zaměstnání jsem onemocněl, byla mi uznána nemoc z povolání + invaliddní důchod 1.stupně. Z tohoto důvodu jsem již nemohl vykonávat svoji profesy ,tak mě zaměstnavatel propustil.Byla mi přiznána renta za ztrátu ušlé mzdy, ze které mi ze zákona odečítají minimální mzdu. Nyní pobírám inval.důchod + rentu. Jsem veden na úřadu práce , kde mi nabídli práci .Chtěl bych se zeptat, zda se můžu nechat zaměstnanat a kolik si mohu vydělat, abych nepřišel o rentu. Předem děkuji za odpověď. RF

Vážený pane,

náhrada mzdy Vám přísluší ve výši, která odpovídá rozdílu mezi mzdou pobíranou před nemocí z povolání a po nemoci. V případě, že si najdete lépe placenou práci, než byla vaše předešlá, náhrada Vám nenáleží, obnovuje se však, pokud o práci přijdete.