Pracovněprávní nároky: Krácení renty za nemoc z povolání

Nárok na rentu

Dobrý den, potřeboval bych vědět zda mě bude kráceno vyplácení renty(nemoc z povolání) OZZ, když jsem přešel do jiného zaměstnání na zkrácený pracovní úvazek na 30hod. týdně. Předtím jsem pracoval na plný prac. úvazek-9-10tisíc čistého, nyní zkrácený prac. úvazek 30hod. týdně-9 760,-hrubého plus osobní hodnocení 0-60% měsíční mzdy. děkuji za odpověď.

Vážený pane,

náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti nebo při uznání invalidity přísluší zaměstnanci ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání s připočtením případného invalidního důchodu pobíraného z téhož důvodu.