Pracovněprávní nároky: Nemám nárok na valorizaci renty

Nárok na rentu

Dobrý den rentu mám od roku 2011 tehdy byla minimální mzda 8700 . Byl jsem veden půl roku na Úřadu práce pak jsem si našel práci na zkrácený uvazek a teď proto nemám nárok na tu valorizací jen proto že jsem si našel praci ??

Dobrý den,

renta, neboli náhrada na ztrátě na výdělku po skončení pracovní neschopnosti, Vám přísluší ve výši rozdílu mezi vaším průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po pracovním úrazu, přičemž se připočítává případný invalidní důvod pobíraný z důvodů škodné události (pracovního úrazu nebo nemoci z povolání). Z Vašeho zadání nicméně nevyplývá, proč byste neměl mít nárok na valorizaci průměrného výdělku, je však možné, že Vámi dosahovaný výdělek je v tuto chvíli vyšší, než výše průměrného výdělku před vznikem škody.