Pracovněprávní nároky: Zvýšení odečítání minimální mzdy z renty pojišťovnou

Renta Nárok na rentu

Dobrý den, pobírám ID. II.stupně + rentu z prac. urazu. Do evidence ÚP jsem se evidoval 4/2017 a z renty byla odečítána min.mzda 11 000,- . V 5/2018 jsem ukončil evidenci na ÚP a nastoupil do chráněné dílny, kde jsem musel ze zdravotních důvodů po měsíci ve zkušební době prac. poměr ukončit a znovu se evidovat na ÚP. Je možné, aby mi pojišťovna z renty už odečítala min. mzdu 12 200,- ? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

novela zákoníku práce s účinností od 1. října 2018 stanovuje, že uchazečům o zaměstnání, kterým je vyplácena renta za pracovní úraz, je odečítána minimální mzda ve výši, která platila ten den, kdy se nechali zapsat jako uchazeči o zaměstnání.