Bezplatná právní poradna: Pracovněprávní nároky

Budu dostávat mzdu po dobu čekání na posudek od závodního lékaře?

6.12.2018 - Dobrý den. Prosím o vaši pomoc. Jsem po úraze ne pracovnim v dlouhodobe …

Pracovní neschopnost Lékař

Výpočet ztráty na výdělku po dobu pracovní neschopnosti

29.10.2018 - Dobrý den.Které rozhodné období je bráno pro zaměstnance postiženého pracovním …

Pracovní neschopnost

Porušení vycházek

26.10.2018 - Dobrý den. Jsem v pracovní neschopnosti, včera jsem byla objednaná k lékařce …

Pracovní neschopnost

Zaměstnanec nepřišel do práce

22.10.2018 - Dobrý den, prosím o radu, zaměstnanec ráno nepřišel do práce, přišel později v …

Ostatní Pracovní neschopnost

Nárok na náhradu platu

9.10.2018 - Dobrý den. Jsem v pracovní neschopnosti. Nemůžu se vrátit zpět na své pracovišt…

Nemocenská Ukončení pracovního poměru Pracovní neschopnost

Komplikace s uznáním pracovního úrazu

2.7.2018 - Dobrý den,prosím o radu či názor,který se týká pracovního úrazu.V srpnu 2017 …

Pracovní úraz Pracovní neschopnost

Prodloužená ochranné lhůty po vystavení nové neschopenky

28.6.2018 - Dobrý den, jsem od 2.5.2018 ve zkušební době na 3 mesice. Nyni jsem onemocněl …

Pracovní neschopnost

Pokračování pracovní neschopnosti po ukončení pracovního poměru

28.6.2018 - Dobrý chtěla bych se zeptat zda se dá pokračovat v pracovní neschopnosti dvěmi …

Pracovní neschopnost

Dodržení výpovědní lhůty v PN

28.6.2018 - dobrý den, jsem v pracovní neschopnosti a chci dát výpověd dohodou , ale nevím …

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Jiná pracovní pozice z důvodu pracovní nezpůsobilosti

28.6.2018 - Dobrý den mam dotaz byla jsem měsíc na neschopence potíže z krční a hrudní …

Pracovní neschopnost

Pracovní neschopnost po uplynutí výpovědní lhůty

27.6.2018 - Dobrý den. Jsem ve 2měsíční výpovědní lhůtě (výpověď jsem podala já),která …

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Výpověď při pracovní neschopnosti

27.6.2018 - Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jsem tehotna a jsem na neschopence. …

Pracovní neschopnost

Krácení dovolené z důvodu návštěvy lékaře

26.6.2018 - Dobrý den, mám dotaz, jedna moje známá, která si nepřeje být jmenována, má …

Krácení dovolené Pracovní neschopnost

Zdravotní problémy a hrozící "vyhazov"

26.6.2018 - Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem ještě ve zkušební době a jsem měsíc na …

Pracovní neschopnost

Výpověď v den nástupu na neschopenku

14.6.2018 - Dobrý den, Mam dotaz. Zaměstnanec dostane od zaměstnavatele výpověď v den …

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Čerpání dovolené ihned po ukončení PN

5.6.2018 - Dobrý den,oracuji v Bille jako prodavačka a mám ted neschopenku,chci se …

Dovolená Pracovní neschopnost

Proplacení nevyčerpané dovolené po PN

21.5.2018 - Dobry den jsem ve výpovědní lhůtě ktera mi končí 30.6. Ale jsem v pracovni …

Dovolená Pracovní neschopnost

Proplácení státního svátku v PN

17.5.2018 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je zaměstnavatel povinen proplacet státní …

Pracovní neschopnost Státní svátek

Neschopenka ve výpovědní lhůtě a nadpracování směn

4.5.2018 - Dobrý den, Mám takový problém.. Pracuji v Bille a jsem ve výpovědní lhůtě …

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Smlouva na dobu určitou a dovolená

30.4.2018 - Dobrý den, měl bych dva jednoduché dotazy. 1) Pokud mám smlouvu na dobu …

Dovolená Pracovní neschopnost

Smlouva na dobu určitou a pracovní neschopnost

30.4.2018 - Dobry den chtela jsem se zeptat mam smlouvu na urcito a ta my konci 30.4.2018. …

Nemocenská Pracovní neschopnost

Pracovní neschopnost a výpovědní lhůta

27.4.2018 - Dobrý den,mám dotaz.Jsem v pracovní neschopnosti,chci dát výpověď 1.5.2018,nejs…

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Krácení dovolené z důvodu PN

26.4.2018 - Dobrý den, mám u zaměstnavatele uzavřenou pracovní smlouvu na dobu určitou od …

Pracovní neschopnost Dovolená

Ukončení neschopenky z důvodu nařízeného čerpání dovolené

26.4.2018 - Dobrý den, jsem již druhým rokem zaměstnaná jako učitelka MŠ. Od poloviny …

Pracovní neschopnost Dovolená

Komu zaslat neschopenku po ukončení PP

26.4.2018 - Dobrý den.Podal jsem výpověď ve zkušební době ze zdravotních důvodů ke dni …

Ukončení pracovního poměru Pracovní neschopnost

Nárok na odstupné při ukončení PP ze strany zaměstnance

26.4.2018 - Dobrý den, Nastoupil jsem do práce, kde mám odpracován už 1 měsíc. Pak jsem …

Pracovní neschopnost Odstupné

Nárok na proplacení dovolené při PN

24.4.2018 - Dobrý den, zaměstnanec nastoupil 1.5.17 na HPP a dne 5.10.17 onemocněl, …

Dovolená Pracovní neschopnost

Výpověď ve zkušební lhůtě a PN

20.4.2018 - Dobrý den, Jsem u nového zaměstnavatele ve zkušební lhůtě od 1. února. Dne …

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Vliv ukončení pracovního poměru na PN

20.4.2018 - Dobrý den, jsem ve výpovědní lhůtě za služebního poměrz příslušníka VS. …

Pracovní neschopnost Ukončení pracovního poměru

Pracovní neschopnost a částečný invalidní důchod

17.4.2018 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat na situaci, kdy zaměstnanec je v pracovní …

Invalidní důchod Pracovní neschopnost

Vyplácení náhrady za ztrátu na výdělku

16.4.2018 - Dobrý den, od 6.3. jsem v pracovní neschopnosti po prodělaném pracovním úrazu, …

Mzda Pracovní neschopnost

Prodloužení výpovědní lhůty z důvodu nemocenské

16.4.2018 - Dobrý den. Chtěl bych se prosím zeptat, když jsem dal k 12.4.2018 výpověď. A …

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Ukončení pracovního poměru v opakované pracovní neschopnosti

16.4.2018 - Dobrý den, nedávno jsem Vám psala dotaz ohledně nároku na odškodnění po …

Pracovní neschopnost

Pracovní neschopnost a ukončení pracovního poměru

12.4.2018 - Dobry den, od prosince 2017 jsem v pracovni neschopnosti. V unoru 2018 jsem …

Ukončení pracovního poměru Pracovní neschopnost

Výpověď ze strany zaměstnance v PN

10.4.2018 - Dobry den chci se zeptat jsem v pracovni neschopnosti a mam smlouvu na dobu …

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Ukončení PN den před státním svátkem

6.4.2018 - Dobrý den, když mi bude lékařem ukončena pracovní neschopnost den před státním …

Pracovní neschopnost Státní svátek

Snížení mzdy v pracovní neschopnosti

5.3.2018 - Dobrý den,od června 2017 jsem v pracovni neschopnosti.Zaměstnavatele me zaslal …

Pracovní neschopnost

Pracovní neschopnost při zkráceném úvazku

7.12.2017 - Dobry den, prosim mam dotaz : jsem v předčasném dúchodě, pracuji na zkrácený …

Pracovní neschopnost

Vycestovaní při pracovní neschopnosti

7.12.2017 - dobrý den. Je při marodění možné vycestovat na týden do zahraničí? Děkuji

Pracovní neschopnost

Nárok na propustku z práce na celý den

6.12.2017 - Dobry den, dotaz byla jsem na vysetreni v Praze, ktere jsem si sama zaridila, …

Pracovní neschopnost

Výpověď při nemocenské

24.11.2017 - Dobrý den, od 30.8. 2017 jsem na nemocenské. Během této doby se mi naskytla …

Pracovní neschopnost Nemocenská

Pracovní neschopnost a výpověď

24.11.2017 - Dobrý den,od 2.1.2017 do 22.11.2017 jsem byla na PN,mám po operaci CMC kloubu …

Pracovní neschopnost Ukončení pracovního poměru

Prodloužení pracovní neschopnosti

24.11.2017 - Dobrý den, Neschopenka 380 dní mi končí 13.02.2018.Chci požádata o její …

Pracovní neschopnost

Výpověď během pracovní neschopnosti

24.11.2017 - Dobrý den jsem v pracovní neschopnosti a dávám výpověd z pracovniho poměru.Musi…

Pracovní neschopnost

Pracovní neschopnost po řízení v opilosti

24.11.2017 - Bourala jsem, měla jsem alkohol ale nic jsem nezničila a jiné zavinění tam …

Pracovní neschopnost

Výpověď v pracovní neschopnosti

23.11.2017 - Dobrý den. Od 16.11.2017 je syn v dočasné pracovní neschopnosti a v ten samý …

Pracovní neschopnost Ukončení pracovního poměru

Neomluvená absence v práci

24.11.2017 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Pracuji v jednom nejmenovaném obchodním …

Pracovní smlouva Pracovní neschopnost