Pracovněprávní nároky: Smlouva na dobu určitou a dovolená

Dovolená Pracovní neschopnost

Dobrý den, měl bych dva jednoduché dotazy. 1) Pokud mám smlouvu na dobu určitou (konkrétně na jeden rok) a půjdu na posledních 10 dnů na pracovní neschopnost z důvodu plánované operace, mám právo po ukončení smlouvy na podporu v nezaměstnanosti, nebo tento nárok ztrácím, protože půjdu na operaci? 2) Je možné si na těchto 10 dnů vybrat dovolenou? Děkuji Polášek

Dobrý den,

máte nárok na podporu v nezaměstnanosti, ale až po ukončení Vaší pracovní neshcopnosti. A samozřejmě je možné si vybrat dovolenou ale záleží, jestli Vám to povolí zaměstnavatel.