Pracovněprávní nároky: Zdravotní problémy a hrozící "vyhazov"

Pracovní neschopnost

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem ještě ve zkušební době a jsem měsíc na neschopence z důvodu domácího násilí psychickeho a chtěla jsem vedet když ještě mě doktor nedoporučuje do práce a už se to nelíbí koordinátorovi a v práci s hrozí mi vyhazov jak se můžu bránit mají sechno od policajtů a od doktora

Dobrý den,

Zákon poskytuje zaměstnancům ochrannou dobu, pod kterou spadá i dočasná pracovní neschopnost, kterou si zaměstnanec nepřivodil. Po dobu, kdy jste na neschopence Vás tedy zaměstnavatel propustit nemůže, a to ani v případě, že jste stále ve zkušební době.